MOK
  Nowotarski wrzesień
 polecamy

aktualności
Konkurs "Przyjaciele Zwierząt 2009", warsztaty plastyczne oraz spotkanie z ekspertami
data: 04.10.2009 / autor: Bernadeta Bal / czytano: 1971
0Po raz kolejny organizujemy Światowy Tydzień Zwierząt w Nowym Targu. Zapraszamy Państwa do udziału w Konkursie Plastycznym "Przyjaciele Zwierząt 2009" dla klas I-III szkół podstawowych. W tym roku liczymy na przygotowanie przez zespoły klasowe plakatów:
  • promującego adopcję psów ze schronisk;
  • zachęcającego do sprzątania po swoich milusińskich na spacerach.

Atrakcyjne nagrody czekają! Zgłoszenia prac do 28 września 2009 roku. Regulamin i szczegóły znajdują się tutaj.

Zapraszamy również do udziału w warsztatach plastycznych "Eko puzzle" dla klas IV – VI. W dniach 28 i 30 września oraz 1 października w godz. 9.00 i 11.00.
    Zbudujemy wielkie puzzle, poznamy zależności w świecie przyrody oraz miejsce człowieka i jego rolę. Szczegóły dotyczące warsztatów znajdują się tutaj.

Już dziś zachęcamy także do zgłaszania klas ze szkół podstawowych (Sekretariat MOK tel. 0182662132), które wezmą udział w spotkaniu z ekspertami 2 października 2009 roku (piątek) na sali widowiskowej MOK o godz. 11:30-13:00. W programie m.in. spotkanie z przedstawicielką Tatrzańskiego Parku Narodowego, która opowie o świecie zwierząt tatrzańskich oraz z maszerem psich zaprzęgów, który przedstawi niezwykłą, ale i ciężka współpracę człowieka i psa, oraz hodowcą psów który przedstawi codzienność w hodowli i chwile na wystawach.

UWAGA: w tym roku promujemy akcję "PSIA MISKA DLA SCHRONISKA" - każda ze zgłaszających się klas na spotkanie z ekspertami proszona jest o przyniesienie jednej miski nierdzewnej (nie wywrotnej) dla psa. Miski przekażemy nowotarskiemu Schronisku.

Program Światowego dnia Zwierząt:

28, 30 września oraz 1 października 2009 roku
    (poniedziałek, środa, czwartek) godz. 9.00 i 11.00
    Miejski Ośrodek Kultury
    Warsztaty "Eko puzzle" dla klas IV - VI
  • Zbudujemy wielkie puzzle, poznamy zależności w świecie przyrody oraz miejsce człowieka i jego rolę

2 października 2009 roku
    (piątek) 11.30 – 13.00
    Miejski Ośrodek Kultury
    Finał Akcji „Psia miska dla Schroniska”
  • spotkanie z ekspertami: Małgorzatą Kot przedstawicielem Tatrzańskiego Parku Narodowego, Stanisławem Mlekodajem maszerem psich zaprzęgów oraz Robertem Gwaderą hodowcą psów
  • rozstrzygnięcie konkursu ”Przyjaciele Zwierząt” dla klas I-III
  • pokaz multimedialny ”Pieski znowu czekają na adopcję”

3 października 2009 roku
    (sobota) godz. 10.00 – 14.00
    Schronisko w Nowym Targu (ul. Kokoszków 101, tel. 018 4488433 www.pieski.nowytarg.pl)
    Dzień Otwarty Schroniska
  • bezpłatna adopcja psów
  • dodatkowe prezenty: pojemnik do sprzątania po pupilu
  • bezpłatne konsultacje z lekarzem weterynarii
  • zapoznanie się z rytmem życia schroniska

3 października 2009 roku
    (sobota) godz. 16.30
    Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu
    Nabożeństwo z okazji rocznicy śmierci Św. Franciszka z Asyżu – Wielkiego Przyjaciela Zwierząt /tereny zielone przy Kościele – tzw. Golgotka/

• Protokół obrad jury konkursu "Przyjaciele Zwierząt" 2009

Małe podsumowanie:
  • w warsztatach "Eko puzzle" wzięło udział 7 zespołów klasowych;
  • do konkursu "Przyjaciele Zwierząt 2009" zgłoszono 16 prac, a zwycięska okazała się: klasa II Szkoły Podstawowej Nr 4 za plakat promujący adopcję psów ze schronisk; oraz klasa I ze Szkoły Podstawowej Nr 4 za plakat zachęcający do sprzątania po swoich milusińskich na spacerach;
    w spotkaniu z ekspertami wzięło udział ok. 150 dzieci z nowotarskich szkół podstawowych: nr 4, nr 5 i nr 11;
  • podczas Światowego Tygodnia Zwierząt z nowotarskiego Schroniska adoptowano 11 psiaków, zaś w samym Dniu Otwartym Schroniska były to 3pieski;
  • podczas Nabożeństwa przy Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa z właścicielami pojawiły się nie tylko psy, ale i świnki morskie, chomiki i rybki.
  •  komentarze 0 + «