MOK
 polecamy

Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków
data: 11.08.2008 / autor: Bernadeta Bal / czytano: 973
0Zapraszamy wszystkie dzieci 11 sierpnia 2008 roku o godz. 16:00 na spektakl teatralny dla dzieci pt. "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków" w wykonaniu Studia Małych Form Teatralnych, Scenografii i Reżyserii. Sala widowiskowa.
Wstęp wolny.

Przedstawienie jest adaptacją sceniczną znanej baśni braci Grimm. Zła Macocha dowiedziawszy się, że Śnieżka jest od niej piękniejsza, wpada w wielką złość. Macocha rozkazuje myśliwemu porzucić Śnieżkę w lesie. Królewna chroni się w domku krasnoludków, które przyjmują ją pod swój dach i przestrzegają przed wpuszczaniem obcych do domu.

Śnieżka zapomina jednak o ostrzeżeniu i zaprasza do domu miłą staruszkę. Okazuje się, że pod przebraniem staruszki kryje się zła Macocha, która częstuje ufną Śnieżkę zatrutym jabłkiem. Na szczęście książę przybywa na czas i ratuje królewnę.

Baśń uczy, że warto pomagać innym i przestrzega przed łatwowiernością w stosunku do obcych.
 komentarze 0 + «