MOK
 polecamy

aktualności
data: 24.08.2006 / autor: Anna Gostkiewicz / czytano: 1368
0O godz. 17:00 dźwiękiem zbyrcoka rozpoczął się wernisaż wystawy "Projekty ubiorów z barana i opakowań oscypka wg studentów Wydziału Form Przemysłowych ASP w Krakowie".
O stronie merytorycznej wystawy opowiadał z pasją pan profesor Mieczysław Górowski, prowadzący na Wydziale Form Przemysłowych ASP Pracownię Projektowania Alternatywnego; o stronie prawnej wprowadzenia produktów z mleka owczego na rynek europejski mówił pan Jan Janczy, Prezes Związku Hodowców Owiec i Kóz. Po części oficjalnej zaproszono gości na poczęstunek, ufundowany przez firmę "STESKAL". Przy oscypku i baraninie można było porozmawiać i podyskutować z autorami projektów oraz profesorem Górowskim i jego asystentką mgr Anną Szwają. Otwarcie uświetnili swą obecnością pan Burmistrz Marek Fryźlewicz, pani Dyrektor Muzeum Podhalańskiego PTTK Joanna Voit oraz przedstawiciele Związku Hodowców Owiec i Kóz, Związku Podhalan i Cechu Rzemiosł Różnych. Przy otwarciu i poczęstunku przygrywała kapela "Hyrni".
 komentarze 0 + «