|
|
 |
|
 |
|
 |
III Nowotarski Dzień Wolontariusza data: 05.12.2009 / autor: Bernadeta Bal / czytano: 1290
|
Zapraszamy na finał Nowotarskiego Dnia Wolontariusza 2009 oraz spektakl mikołajkowy pt. "Niespodzianka" w sobotę 5 grudnia 2009 roku do Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu.
Głównym punktem obchodów NDW o godz. 17:00 będzie wyłonienie laureata plebiscytu "Aktywny 2009" na wolontariusza roku z szóstki finalistów (Maria Kopytek, Zbigniew Krauzowicz, Anna Tylka, Jolanta Urbaniak, grupa wolontariuszy z Grupy Rekonstrukcji Historycznych „Podhale w ogniu”, grupa wolontariuszy ze szkolnego Koła Caritas przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu), na których przez cały listopad oddawane były głosy na specjalnie przygotowanych kuponach.
Rozstrzygniemy także dwa konkursy: dla młodzieży szkół średnich na esej pt. "Dlaczego jestem/nie jestem wolontariuszem?"; oraz dla lokalnych przedsiębiorców "Nowotarski Dobroczyńca 2009". W tym ostatnim konkursie finalistami są: Autoryzowany Przedstawiciel Plus GSM, Nowy Targ, ul. Kolejowa 3; Bank Spółdzielczy w Rabie Wyżnej, Raba Wyżna 30; Gospodarstwo Agroturystyczne „Juhasik”, Sieniawa 121A; „Halka” Restauracja – Stanisław Węglarz, Szczawnica ul. Główna 2; Kegel – Błażusiak Sp. z o. o., Nowy Targ, ul. Składowa 26. W holu Miejskiego Ośrodka Kultury już od godz. 16.00 będzie można poznać bliżej kilka organizacji pozarządowych z terenu miasta Nowy Targ i powiatu nowotarskiego. Oryginalną formą promocji wolontariatu i pozytywnego wizerunku idei wolontariatu będzie spektakl mikołajkowy dla dzieci pt. "Niespodzianka" na podstawie tekstu "Miła Niespodzianka od lalek z gałganka" wg Marii Kownackiej w reżyserii Juliusza Chrząstowskiego i opracowaniu muzycznym Krzysztofa Sokołowskiego. Spektakl jest niezwykły także dlatego, że niecodzienni są aktorzy – znane nowotarskie postaci, które możemy poznać z innej niż zazwyczaj strony. Tym samym jest to gwarantowana dobra zabawa dla najmłodszych, ale i dla tych nieco starszych widzów.
Wstęp na spektakl jest bezpłatny, ale zachęcamy do zakupu symbolicznego biletu wstępu w postaci świątecznej paczki w cenie 15 zł. Można przynieść także własną paczkę. Wszystkie paczki zostaną później przekazane dzieciom z najbardziej potrzebujących rodzin przy współpracy z dyrektorami nowotarskich szkół. Początek finału Nowotarskiego Dnia Wolontariusza o godz. 16:00, a spektaklu mikołajkowego "Niespodzianka" około godz. 17:30.
|
0 + « |
|
|
 |
|
|