MOK
 MOK
 szukaj
 menu
 newsletter
 wizyty
ogółem:2360072
dzisiaj:171
wczoraj:545
 polecamy
 mok - galeria zdjęć
 konkursy
 sunderland '2009
 Sponsorzy i Patroni imprez MOK-u
 ATP 2009
 Internetowa Galeria Amatorów
  Nowotarski wrzesień
 polecamy

 aktualności
Czytajmy, to nie boli...
data: 20.12.2008 / autor: Mateusz Wiczyński / czytano: 694
0Turnau. Makłowicz. Wodecki. Guzik. Wachowicz. Radwański. Daniec... - już od dziś można się dowiedzieć, co polscy celebrities czytają do poduszki! Jak? Wystarczy zajrzeć na strony serwisu "Edukacyjny Kraków" (http://www.edukacyjnykrakow.pl/?cget=akcja).

Ruszyła nowa, inspirująca, zajmująca (niczym dobra książka) akcja portalu Edukacyjny Kraków i firmy FARO Tekstylia. Popularyzowanie czytania? Tak, wiemy, to już było. Ale – popularyzowanie czytania do poduszki? W tym organizatorzy akcji "Czytanie do poduszki" są pionierami.
- Wszyscy wiedzą, że czytać warto. Ale jednocześnie w znakomitej większości potrafimy znaleźć wymówki dla naszego nieczytania. Zmęczenie, zabieganie, potrzeba nieangażujących, "odmóżdżających" rozrywek po całym absorbującym dniu – to najczęstsze wytłumaczenie. Dlatego postanowiliśmy namówić nieczytających do przełamania własnych przyzwyczajeń i do znalezienia chwili na czytanie. Wskazujemy też, za przykładem naszych rozmówców, że najlepszy na czytanie jest czas pod koniec dnia, przed snem. Takie czytanie uspokaja i pozwala oderwać się od trosk – wyjaśnia Magda Tytuła, redaktor naczelna portalu "Edukacyjny Kraków", współorganizatora akcji.

Skąd wziął się pomysł akcji? Po pierwsze z zamiłowania do książek. Ponadto firma FARO posiadająca wiele "bajkowych" licencji, tj. Disney, Warner Bros czy Dreamworks, kieruje dużą część swoich produktów do dzieci. A akcja „Czytanie do poduszki” powstała przede wszystkim z myślą o nich.
– Chcieliśmy pokazać dzieciom, a ich rodzicom przypomnieć, jak wspaniałe chwile można spędzić, czytając do poduszki. Takie wspólne chwile mogą pozostać w pamięci na całe życie. Warto czytać, chcemy wszystkich do tego zachęcać – dodaje Katarzyna Pluta z firmy FARO.

W ramach akcji w portalu www.edukacyjnykrakow.pl rusza specjalna podstrona, na której będzie można znaleźć:
  • zwierzenia sław na temat tego, czy, dlaczego i co czytają do poduszki;
  • wypowiedzi ekspertów (psychologów, pedagogów, socjologów) o tym, dlaczego czytanie na dobranoc, zwłaszcza dzieciom, jest wartościowe i godne polecenia;
  • blog dla użytkowników portalu, do którego będzie można dodawać swoje wpisy i w ten sposób walczyć o atrakcyjne nagrody.

    Fundatorami nagród są FARO Tekstylia (poduszki za najbardziej poduszkowe wpisy) oraz Wydawnictwo Aksjomat (książki za najbardziej literackie wypowiedzi).

    Więcej informacji:
    Magdalena Tytuła, redaktor naczelna "Edukacyjnego Krakowa"
    tel. 600 829 852
    e-mail: magda.tytula@edukacyjnykrakow.pl

    Katarzyna Pluta, Menedżer ds. Marketingu i Public Relations, FARO, tel. 668 034 700,
    e-mail: k.pluta@faro.com.pl.
  •  komentarze 0 + «
     dodaj komentarz
    autor*
    e-mail
    komentarz*