|
|
Zapraszamy na spotkanie z cyklu "coby wyonacyć starość" data: 10.11.2008 / autor: Bernadeta Bal
|
..."Gdzie przeszłość niepodległością zaistniała" oto sentencja która jest myślą przewodnią spotkania z cyklu "coby wyonacyć starość" w dniu 10 listopada 2008 roku (poniedziałek) o godz. 17:00 w sali nr 28 Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu, które rozpocznie się otwarciem wystawy ze zbiorów Muzeum Czynu Niepodległościowego "Do Ciebie Polsko i dla Twojej chwały" następnie w sali 44 powierzając okolicznościowym słowom i pieśniom żołnierskim uczcimy tę szczególną datę jaką jest 90 rocznica odzyskania niepodległości.
Maria Giłka i MOK |
 0 + |
|
Kolejną edycję programu "Środy z rzemiosłem" data: 06.11.2008 / autor: Barbara pachniowska
|
Rozpoczęliśmy kolejną edycję programu "Środy z rzemiosłem" , na którym autentyczni twórcy prezentują dzieciom szkół podstawowych z terenu Podhala różne techniki rzemieślnicze. Tym razem zaprosiliśmy panią Teresę Rusnak, która prowadziła pokaz tkania kilimów, pana Jana Rusnaka, który wprowadzał dzieci w technikę przędzenia wełny, pana Macieja Koszarka ,który opowiedział o wytwarzaniu spinek góralskich i panią Antoninę Żegleniow, która rozsmakowała uczestników w serach od bryndzy poprzez bundz, po oscypki. W pierwszej edycji gościliśmy dzieci ze szkół z Zasala i Nowego Targu /SP 4, 6 i 11/.
Pozdrawiam Barbara Pachniowska |
 0 + |
|
|
|
|
|
Środy z rzemiosłem data: 05.11.2008 / autor: Bernadeta Bal
|
W dniach 5, 12, 19 i 26 listopada 2008 roku o godz. 9:00 i 11:30 odbędą się w Miejskim Ośrodku Kultury "Środy z rzemiosłem" – pokazy i warsztaty rękodzieła (tkactwo, przędzenie wełny, metaloplastyka, wyrób serków). Na zgłoszenia grup czekamy pod numerem telefonu 018 266 21 32. Koszt uczestnictwa w warsztatach 2,50 zł od osoby. |
 0 + |
|
Technika olejna do Laboratorium Sztuki data: 29.10.2008 / autor: Bernadeta Bal
|
W listopadzie i grudniu zapraszamy wszystkich zainteresowanych techniką olejną do Laboratorium Sztuki. Zajęcia odbywają się w każdą pierwszą i trzecią środę miesiąca o godz. 17:00 w sali nr 18 Miejskiego Ośrodka Kultury. Wstęp wolny. |
0 + |
|
|
pierwsza | poprzednia [ strona: 36 / 100 ] następna | ostatnia
|