Spotkania z kulturą belgijską - filmy

Spotkania z kulturą belgijską to oczywiście pokazy filmów. Przypominamy filmy, które zostaną zaprezentowane podczas Spotkań:

13 listopada (wtorek) godz. 20.00, bilet 5zł
Milczenie Lorny /Le Silence de Lorna/
Bracia Dardenne jak zawsze przekłuwają bańkę samozadowolenia ludzi Zachodu. I choć nie słychać moralnego "bum", to w ciszy i w skupieniu, w surowej filmowej formie udaje się dotknąć pulsującego nerwu naszych europejskich lęków.
Fragmenty recenzji: „Milczeć na głos”Michała Burszty – filmweb.pl

14 listopada (środa) godz.20.00, wstęp wolny
Boso, ale na rowerze/De Helaasheid der dingen/
Jeśli lubicie słodko-gorzkie historyjki z życia wzięte ("Boso..." to ekranizacja autobiograficznej książki), film Groeningena powinien Wam się spodobać. Co prawda, bolesnych łez jest tu więcej niż śmiechu, ale mają one oczyszczającą moc. Skoro boli, to znaczy, że jeszcze żyjemy.
Fragmenty recenzji: Łukasz Muszyński „Krewnych nie wybierasz” - filmweb.pl

15 listopada (czwartek) godz. 20.00, bilet 5zł
Mr. Nobody
Meandrujemy wraz z Nemo od gatunku do gatunku, od przeszłości do przyszłości (z których oczywiście żadna nie istnieje). Dla niektórych widzów może się to okazać zbytnio newage'owe podejście, dla innych film będzie fascynującą podróżą, pozwalającą dotrzeć do wnętrza. Odkryć tajemnicę. Poruszyć najgłębsze pragnienia. A potem wrócić do rzeczywistości. Jeśli w jej istnienie jeszcze wierzymy.
Fragmenty recenzji: Maja Katz „Wszystko i nikt” – filmweb.pl

16 listopada (piątek) godz. 20.00, bilet 5zł
Z piątku na sobotę/AnyWay the Wind Blows/
bohaterowie Barmana wiodą życie podobne do naszego: mają te same problemy, kochają się i kłócą, szukają swojego miejsca na Ziemi a w weekendowe wieczory piją, narkotyzują się, rozmawiają o wszystkim i o niczym, jak to na imprezie. (…) Jesteśmy świadkami zwykłego piątkowego wieczoru po tygodniu wytężonej pracy i towarzyszących jej stresów.
Fragmenty recenzji: Ewelina Nasiadko „Film wiatrem podszyty” – filmweb.pl