„Tomcio Paluszek”

2 października (wtorek) o 11.00 zapraszamy na spektakl „Tomcio Paluszek” w wykonaniu Teatru Lalek „Rabcio” z Rabki – Zdroju w ramach akcji „Teatr za złotówkę”. Tym samym cena to tylko 1zł/osoba. Spektakl dla dzieci z klas I – III szkół podstawowych.

UWAGA: zapisy na spektakl połączone z udziałem w konkursie plastycznym „Przyjaciele Zwierząt 2012” (szczegóły regulaminowe tutaj). Aby zapisać klasę na spektakl trzeba także wziąć udział w powyższym konkursie (z nagrodami). Jedna szkoła może zarezerwować maksymalnie ok. 80 miejsc (3-4 klasy). Dodatkowo każda klasa zobowiązana jest do przekazania jednej nierdzewnej (niewywrotnej) miski dla psa w ramach akcji „Psia miska dla Schroniska 2012”. Zebrane miski przekażemy do Schroniska na Kowańcu.

Sam spektakl to piękna, klasyczna bajka. Na skraju lasu mieszka biedna rodzina - tak biedna, że trzeba sprzedać ulubioną kozę. Dzieci - 5 chłopców - idą do lasu po chrust. Niestety chłopcy gubią się i w strasznym lesie zastaje ich noc. Ostatnia nadzieja w dalekim światełku, które okazuje się oknem domu wilkołaka...Ale,  jak to w bajkach bywa, wszystko kończy się dobrze, oczywiście za sprawą Tomcia Paluszka.

Na scenie pojawiają się kukiełki, pacynki, lalki i aktorzy. Jednak dzięki przemyślnej scenografii i reżyserii, zestaw ten stwarza przeróżne plany: raz widzowie oglądają zabawę w odległym lesie, a za chwilę siedzą w izbie wilkołaka lub królewskim salonie. Sporo humoru,  ale momentami jest naprawdę groźnie.