AcyMailing Module

Reklama

Patroni medialni

Reklama

Sponsorzy

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Uroczystości upamiętnienia wybuchu II Wojny Światowej

Burmistrz Miasta Nowego Targu, Miejski Ośrodek Kultury oraz Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego zapraszają w dniu 1 września (sobota) o godz. 10.30 na uroczystości upamiętnienia wybuchu II Wojny Światowej

Galeria zdjęć

w programie:

10.30 > Msza Św. w intencji Poległych za Ojczyznę z udziałem chóru „Echo Gorczańskie” w Kościele MBA, ul. Kowaniec
11.30 > Przemarsz pocztów sztandarowych pod Pomnik Bohaterów Września, ul. Kotlina,
> Przemówienie Burmistrza Miasta,
> Program muzyczny „Wrześnie z krzakami czarnych jeżyn”
12.30 > Otwarcie wystawy „Auschwitz-Birkenau 3D”, Ratusz-Rynek 1

O godz. 9.45 na przystanku obok budynku MOK zostanie podstawiony autobus MZK, zapewniamy również powrót po uroczystościach.

 

„Auschwitz–Birkenau 3D” otwarcie wystawy fotografii Jacka Gniewka i Michała Grzywacza 1 września /sobota/ o godz. 12.30 w Muzeum Podhalańskim im. Czesława Pajerskiego Ratusz, Rynek 1

 

Wystawa, którą Państwu prezentujemy, jest unikatowym na światową skalę, trójwymiarowym zapisem obecnego wyglądu Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau.
Wystawa składa sie z dwudziestu trójwymiarowych, dokumentalnych zdjęć wykonanych w Muzeum. Powiększenia mają rozmiar 100 × 70 cm. Muzeum Auschwitz--Birkenau jest miejscem, które powinien zobaczyć każdy. Nie wszyscy jednak mogą tu przyjechać. Z myślą o takich osobach powstała nasza wystawa. Wszystkie prezentowane na niej fotografie wykonane są w technice trójwymiarowej, która pozwala pokazać przestrzeń na płaskiej powierzchni zdjęcia. Dzięki temu zabiegowi oglądający otrzymują namiastkę rzeczywistego obrazu i mogą przez chwilę poczuć sie jakby rzeczywiście byli w muzeum.
Niestandardowa technika, jaką wykonane są fotografie oraz duży format potęgują dodatkowo odbiór przekazu poprzez iluzję przestrzeni.
Jesteśmy przekonani, że nasza praca spotka się z zainteresowaniem szczególnie młodzieży, dla której w dobie internetu, obraz jest najważniejszym nośnikiem informacji.
Te 20 prac to zaledwie mała cześć tego, co można zobaczyć na żywo, z pewnością jednak pobudza wyobraźnię i skłania do refleksji nad tym, do czego człowiek jest zdolny, by pognębić i zniewolić drugiego człowieka.

Jacek Gniewek – rocznik 1961. Prowadzę rodzinne studio fotograficzne w Trzebini założone w 1959 r. przez ojca. Fotografia trójwymiarowa stała się moim hobby, któremu poświęcam najwięcej wolnego czasu.

Michał Grzywacz  – rocznik 1972. Absolwent  w Krakowie. Prywatnie właściciel Agencji Koncertowej. Trójwymiarem interesowałem się na długo przed powstaniem „Avatara” :)