III Ogólnopolski plener rzeźbiarski "Usiądź w Mieście"

1 lipca 2012 roku przy Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu rusza trzecia edycja pleneru rzeźbiarskiego pt. USIĄDŹ W MIEŚCIE.

Tegorocznymi uczestnikami pleneru będą studenci Instytutu Architektury Wnętrz przy Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu.

Temat pleneru: Znak- Symbol Światła. W aranżacji przestrzennej.

Zachęcamy mieszkańców i odwiedzających nasze miasto turystów do odwiedzania nas przez najbliższe dwa tygodnie. Będzie można na żywo śledzić postępy pracy. Nie często bowiem można zobaczyć jak w wielkiej kłody drewna powstaje rzeźba.

Plener od strony merytorycznej i artystycznej poprowadzą Stanisław Kołodziejski, absolwent Liceum Plastycznego im. Antoniego Kenara w Zakopanem oraz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Rzeźby oraz pomysłodawca i kurator pleneru Gabriel Wolski, absolwent Liceum Plastycznego im. Antoniego Kenara w Zakopanem oraz Instytutu Sztuki przy UP w Krakowie na kierunku Malarstwa.

Serdecznie Zapraszamy.