Idea

Pomysł stworzenia Internetowej Galerii Amatorów, stanowiącej część strony internetowej Miejskiego Ośrodka Kultury, podsunął Pan Andrzej Handzel, twórca nieprofesjonalny z Galerii Drzewiej - Ginące Zawody w Rabce Zdroju.
Miała to być przestrzeń cyfrowa, udostępniona artystom nieprofesjonalnym, współpracującym z MOK na różnych płaszczyznach: czy to w formie udziału w Konkursach Amatorskiej Twórczości Plastycznej, czy jako uczestnicy zajęć Laboratorium Sztuki, czy w Jarmarku Podhalańskim, czy też w kolejnych edycjach pokazów dla uczniów szkół podstawowych "środy z rzemiosłem". Wśród tych twórców rozesłaliśmy zgłoszenia do IGA, w formie ankiet.
Na podstawie otrzymanych odpowiedzi, wzbogaconych o zdjęcia prac, opracowaliśmy poniższą bazę danych o artystach nieprofesjonalnych, współpracujących z naszym ośrodkiem. Mamy nadzieję, że posłuży ona popularyzacji Ich twórczości oraz zaowocuje nawiązaniem wielu ciekawych kontaktów.

Jeśli chcieliby Państwo umieścić swoje prace w IGA, proszę wydrukować i wypełnić ankietę a następnie przesłać ją wraz ze zdjęciami prac na adres Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Targu.