Wiosna pełnym głosem

Grupa „Rozśpiewanie Nowotarskie” zaprasza na warsztaty prowadzone przez Natalię Iwaniuk -etnologa, absolwentkę podyplomowych studiów
etnomuzykologicznych przy UW, które odbędą się w dniu 2 maja , w godzinach 10.00-14.00 i 15.00-18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu. To warsztatowe spotkanie poświęcone będzie pieśniom wołeczebnym (włóczebnym), obecnym na terenie całej wschodniej Słowiańszczyzny ,a w Polsce na obszarze Podlasia. Choć powszechnie uważa się, że chodzenie po wołoczebnem to nic innego jak rodzaj wiosennego kolędowania, to jednak ich korzenie sięgają daleko w głąb mitologii słowiańskiej oraz przedchrześcijańskich wierzeń. Żeby lepiej zrozumieć ich niebywale ważną rolę w tradycyjnej kulturze, zapoznamy się z pieśniami pochodzącymi z Rosji, Białorusi i Podlasia.

Kontakt/zgłoszenie udziału: Lilianna Sikora 668 491 224, koszt warsztatu wynosi: 40zł zapraszamy wszystkich chętnych.

Grupa „Rozśpiewanie Nowotarskie”