Zima w mieście 2012 - przeżyjmy to jeszcze raz

Zima zaskakuje? Kierowców może i tak, ale nie nas – kolejny raz Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu przy wsparciu Urzędu Miasta Nowy Targ przygotował bezpłatny i ogólnie dostępny program “Zimy w mieście”, tym razem z rocznikiem 2012. Jak było w tym roku w telegraficznym skrócie?

“Królem polowania” zostały warsztaty balonowe “Królestwo balonów” prowadzone przez mgr Agatę Sobczak. Dzieciaki (ale i co odważniejsi dorośli) własnoręcznie (!) wyczarowywały z balonów kwiaty, nakrycia głowy, czy rozmaite zwierzęta. Kto z połączenia kilku balonów nie zrobił pingwina niech żałuje. A oprócz codziennie zabieranych do domu własnych prac uczestnicy otrzymali także tytuł “Dziecięcego artysty balonowego”.

Wierną widownię miały pokazy filmów, animacji ze studia Pixar. Mali widzowie, ale nierzadko także dorośli mogli śledzić przygody bohaterów filmów “Odlot”, “Toy story 3” i “Wall-e”, a to prawdziwa klasyka kina familijnego.

Grupę zagorzałych fanów miały także zajęcia prowadzone przez Elżbietę Kolusz  warsztaty plastyczne „Eco czas z Elą Kolusz”, warsztaty rodzinne „Mini mini art z Elą Kolusz” oraz “Giernia”. Na tych pierwszych uczestnicy “przygotowywali się” min. do Euro 2012, bowiem zobili np. kapelusz, czy maskotkę kibica, ale także wymyślili już nie związany z Euro mini spektakl; na drugich w niewielkiej grupie rodzice z maluchami miło, plastycznie i artystycznie spędzali czas; a na trzecich przekonywali się, że współczesne gry planszowe to doskonała zabawa i ogromna różnorodność tematów, form i długości rozgrywki. W sprawie gier dziękujemy za wsparcie Nowotarskiemu Klubowy Fantastyki.

Prawdziwym wyzwaniem (ale i wyjątkową zabawą) były warsztaty animacji poklatkowej “Studio Barrrany” prowadzone przez Martę i Cezarego Skrockich. Uczestnicy po pierwsze wykazywali się pomysłowością (scenarusz historii to nie taka prosta sprawa), kreatywnością (jaką formę wybrać? plastelinę? a może rysunek lub wycinanie?), żelazną konsekwencją (mikro ruchy i masa zdjęć) i dobrym uchem (udźwiękowienie filmu). Efekty po monatażu już wkrótce będą miały premierę w MOK (10 marca), a następnie na naszej stronie www (pasek “galeria” – “galeria filmów” – studio barrrany warsztaty animacji poklatkowej”).

Coś dla “ciała” też się znalazło. “Wyznawcy” tańca spełniali się w intensywnych “Zajęciach tanecznych – taniec towarzyski” u Beaty Korczak-Kuzak, a “wyznawcy” sztuk walki na warsztatach ruchowych “Zima z Jiu-jitsu” z sensei Aleksandrem Koziołem.

Spokojem i umiejętnościami składania origami zarażał Krzysztof Strebeyko podczas warsztatów „Orgiami, dla małych i dużych, dla młodszych i starszych”, a dali się do nich przekonać nie tylko młodzi uczestnicy, ale także ci tytułowi “stasi” z UTW w Nowym Targu.

A “mieszanką wybuchową”, dokładnie “pozytywną, muzyczną, mieszanką wybuchową” okazała się druga edycja “MOK Session”. Profesjonale Jury oraz niemal pełna sala widowiskowa widzów słuchała wokalistów, gitar (i nie tylko) zespołów na codzień trenujących w MOK. Zespoły oprócz możliwości zagrania na prawdziwej scenie, z dobrym nagłośnieniem i otwartymi widzami, otrzymały oryginalne nagrody statuetki.

Z kolejnymi zajęciami czekamy na was podczas wakacyjniej edycji i liczymy na jeszcze więcej uczestników! Bądźcie z nami.