Światowy tydzień zwierząt

Zapraszamy na Światowy Tydzień Zwierząt 2011 w dniach 4 – 8 października 2011 w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu oraz nowotarskim Schronisku dla zwierząt i parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Tradycyjnie zapraszamy na spotkania z naszymi ekspertami: p. Małgorzatą Kot z Tatrzańskiego Parku Narodowego, p.  Robertem Gwaderą trenerem i hodowcą psów. Oferujemy także państwu udział w akcji „Wzorowy Opiekun na wyjeździe, czyli ciekawie i praktycznie o zwierzętach”. To inicjatywa Gazety Wyborczej z Krakowa oraz Fundacji Czarna Owca Pana Kota, Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, Fundacji Znaczenie, Małopolskiego Towarzystwa Ornitologicznego.

Galeria zdjęć

Wzorowy Opiekun to projekt edukacyjny, którego celem jest pogłębienie wiedzy o zwierzętach żyjących w najbliższym otoczeniu człowieka, empatyzacja najmłodszych oraz uczenie ich odpowiedzialności, jaką człowiek ma wobec istot zależnych od siebie. Pilotażowa wersja programu jest skierowana do uczniów klas czwartych szkół podstawowych z terenu gminy Kraków, w planach jest też rozszerzenie go na klasy 1-3 szkół podstawowych oraz szkoły spoza Krakowa. Projekt rusza w październiku 2011 r. i potrwa do czerwca 2012 r. Partnerami w projekcie są Fundacja Znaczenie (koordynator merytoryczny), Straż Miejska m. Krakowa, Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, Fundacja Czarna Owca Pana Kota, Małopolskie Towarzystwo  Ornitologiczne oraz Gazeta Wyborcza Kraków. Na czym polega akcja? Na zajęciach w formie cyklu warsztatów realizowanych raz w miesiącu w trakcie godziny wychowawczej, które będą prowadzone przez specjalistów z zakresu tematyki związanej z dobrostanem zwierząt. Wzorowego Opiekuna zakończy realizacja autorskiego projektu uczniów, w którym wykorzystają wiedzę zdobytą podczas warsztatów. Ile to kosztuje? Koszty prowadzenia zajęć oraz materiałów pokryją sponsorzy. Zajęcia dla uczniów są bezpłatne.

Do udziału w spotkaniach zapraszamy klasy szkolne ze szkół podstawowych z klas I – III. Rozstrzygniemy także konkurs plastyczny „Przyjaciele Zwierząt 2011” i zakończymy akcję „Psia miska dla Schroniska”.
Oczywiście będzie także można skorzystać z Dnia Otwartego Schroniska i adoptować psy za darmo, a także poświęcić swoich zwierzęcych przyjaciół na specjalnym nabożeństwie przy kościele NSPJ w Nowym Targu.

Szczegółowy program:

4 października 2011
(wtorek) godz. 9.00
, s. widowiskowa
Rozstrzygnięcie konkursu ”Przyjaciele Zwierząt”
Finał akcji „Psia miska dla schroniska”
Spektakl teatralny
„Tygrysek Pietrek” /Teatr Lalek „Rabcio”/

5 października 2011
(środa) godz. 9.30 i 11.00
, s.44
„Zwierzęta jesienią” – spotkanie z Małgorzatą Kot z Tatrzańskiego Parku Narodowego

6 października 2011
(czwartek) godz. 9.00–12.00
„Wzorowy Opiekun na wyjeździe, czyli ciekawie i praktycznie o zwierzętach”

warsztat „Kot nie ślimak, domku nie nosi” – Fundacja Czarna Owca Pana Kota
warsztat „Pokochać zwierzęta” –  Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami
warsztat dogoterapeutyczny – Fundacja Znaczenie
warsztat „Nasi skrzydlaci sąsiedzi” – Małopolskie Towarzystwo Ornitologiczne

7 października 2011
(piątek) godz. 9.30 i 11.00
, s.44
„Szkolenie psów” – spotkanie z Robertem Gwaderą trenerem i hodowcą psów

8 października 2011 (sobota) godz. 10.00–14.00, Schronisko w Nowym Targu
ul. Kokoszków 101, tel. 18 4488433; www.pieski.nowytarg.pl
Dzień Otwarty Schroniska

• bezpłatna adopcja psów
  • dodatkowe prezenty: pojemnik do sprzątania po pupilu
  • bezpłatne konsultacje z lekarzem weterynarii
  • zapoznanie się z rytmem życia schroniska

godz. 16.45 Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu
Nabożeństwo z okazji rocznicy śmierci Św. Franciszka z Asyżu – Wielkiego Przyjaciela Zwierząt /tereny zielone przy Kościele – tzw. Golgotka/

UWAGA: każda klasa, która zgłosi się na powyższe spotkania zobowiązana jest do przekazania na rzecz Schroniska jednej nierdzewnej (niewywrotnej) miski dla psa w ramach akcji „Psia miska dla Schroniska 2011”.