Nowotarski Dzień Wolontariusza

Szanowni Państwo

Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu organizuje po raz kolejny w naszym regionie Nowotarski Dzień Wolontariusza 2011 w dniu 5 grudnia (poniedziałek) 2011. W tym roku wpisujemy się w obchody Europejskiego Roku Wolontariatu 2011.

Głównym punktem obchodów pozostaje plebiscyt ”Aktywny 2011”. Plebiscyt ma charakter otwarty - zachęcamy organizacje pozarządowe, placówki, instytucje, grupy samopomocowe, czy osoby prywatne, jak i samych wolontariuszy do zgłaszania swoich kandydatur (osób indywidualnych bądź grup wolontariuszy).
UWAGA: przygotujemy krótkie filmy prezentujące finalistów plebiscytu oraz przeprowadzimy akcję promującą finalistów w mediach. Sądzimy, iż warto wspierać, dowartościować i podziękować za działalność wolontariuszom.

Zapraszamy także do zgłaszania kandydatur przedsiębiorców, przedsiębiorstw prywatnych i państwowych (firmy, spółki, prywatne i publiczne zakłady) w ramach konkursu ”Nowotarski Dobroczyńca 2011”. Konkurs ma charakter otwarty i adresowany jest do wszystkich korzystających z pomocy (pomoc merytoryczna, rzeczowa, finansowa, świadczenie usług itp.) przedsiębiorców i przedsiębiorstw z terenu miasta i powiatu nowotarskiego. Jeśli Państwa organizacje otrzymują takie wsparcie, to jest to wyjątkowa okazja do podziękowania.

„Odbędzie się również konkursu dla uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych„TAK, wolontariat!” na plakat promujący wolontariat. Format plakatu A3 lub większy. Tylko w tym konkursie zgłoszenia wyjątkowo do 28 października 2011. Atrakcyjne nagrody czekają!

Przygotujemy także wystawę fotograficzną „Wolontariat – a jednak się kręci 2011”. Będzie to wyjątkowa szansa pokazania działalności swojej organizacji w artystycznym wydaniu. Zapewniamy Państwu przestrzeń wystawową i 2-3 antyramy wielkości 100x70cm do wypełnienia zdjęciami przedstawiającymi działalność własnej organizacji. UWAGA:Liczba zaprezentowanych w ten sposób organizacji jest ograniczona – prosimy nie zwlekać ze zgłoszeniem. Otwarcie wystawy 5 grudnia.

Zupełną nowością będzie gra miejska oparta o stoiska organizacji pozarządowych rozlokowane na terenie miasta Nowego Targu (w budynkach). Czekamy na zgłoszenia organizacji gotowych przygotować własne stoiska jako kolejne punkty gry. Do przejścia gry zaprosimy zespoły młodzieżowe z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Tradycyjnie oferujemy także możliwość przygotowania stoiska własnej organizacji w holu Miejskiego Ośrodka Kultury podczas obchodów Finału NDW 2011 w dniu 5 grudnia 2011 roku. Liczymy na aktywne formy prezentacji, pokazy itp. Niemniej forma stoiska będzie zależała od Państwa decyzji. Liczba stoisk jest ograniczona.

Prosimy o wypełnienie odpowiednich rubryk załączonego arkuszu (2 strony) i przesłanie na adres:

• pocztowy: Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu, Al. Tysiąclecia 37, 34-400 Nowy Targ
  • lub dostarczyć osobiście do Sekretariatu Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu.

Termin nieprzekraczalny przesłania wypełnionych arkuszy mija 14 października 2011.

UWAGA: Wersja elektroniczna arkuszy zgłoszeniowych oraz regulaminów jest dostępna na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Kultury www.mok.nowytarg.pl w zakładce Działalność - „Nowotarski Dzień Wolontariusza 2011”.