Celtic - spotkania z kulturą zielonej wyspy

Celtic - spotkania z kulturą zielonej wyspy w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu już w dniach 13-16 czerwca!

Galerie zdjęć

Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu zaprasza na kolejne spotkania z kulturą danego kraju, regionu lub narodu. Tym razem spotkamy się z zieloną wyspą, czyli jak nie trudno się domyślić z Irlandią. A będzie się działo.
Przede wszystkim zapraszamy na bardzo dobre kino - 4 nietuzinkowe i bardzo różnorodne opowieści filmowe z Irlandią w tle:

• „Wiatr buszujący w jęczmieniu” /The Wind That Shakes the Barley, 2006/ reż. Ken Loach, 127’
  • „Sekrety księgi z Kells” /The Secret of Kells, 2009/ reż. Tomm Moore, 75’
  • „Śniadanie na Plutonie” /Breakfast on Pluto, 2005/ reż. Neil Jordan, 129
  • „Nic osobistego” /Nothing Personal, 2009/ reż. Urszula Antoniak, 85’

Bilety to tylko 5 zł, a dodatkowo można wygrać upominki od naszych sponsorów (ksiązki i koszulki). A o wprowadzenie do filmów zadba Ola Sadowicz.
Na film „Sekrety księgi z Kells” zapraszamy także szkoły podstawowe i gimnazja na dodatkowy pokaz w dniu 15 czerwca o 10.00. Tutaj cena to tylko 4 zł.
Bardzo bogaty będzie pozostały program:

• zespół tańca irlandzkiego ERIU przedstawi spektakl taneczny „Dwa światy, czyli gdy do baśni zakrada się mrok...”;
  • jeden z najlepszych polskich zespołów prezentujących muzykę celtycką - BELTAINE zagra koncert;
  • posłuchamy opowieści o piwie  irlandzkim i nie tylko, a zainteresowani będą mogli skosztować stout’a, bitter’a i irish red ale;
  • obejrzymy zdjęcia Irlandii autorstwa Wojciecha Falarskiego;
  • wysłuchamy prezentacji o„Tradycji celtycka w chrześcijaństwie irlandzkim”, a także o „Celtowie w Europie i w na ziemiach polskich w świetle archeologii”; przygotowanych przez krakowskich akademików.

Zagrają Państwo z MOKiem w zielone? Zapraszamy!

patronat honorowy:
Ambasada Irlandii w Warszawie / Embassy of Ireland
Fundacja Kultury Irlandzkiej / Irish Culture Foundation

sponsorzy:
Wydawnictwo Biuro Literackie
Wydawnictwo KOS
Wydawnictwo Pascal
Wydawnictwo W Drodze
Wydawnictwo Znak

patronat medialny:
Podhale24.pl
Nowotarska Telewizja Kablowa