Pierwsza Noc Muzeów w Nowym Targu

Galeria zdjęć

29 maja od godz. 18.30 zapraszamy do Muzeum Podhalańskiego im. Czesława Pajerskiego – Ratusz – Rynek 1 na Pierwszą Noc Muzeów w Nowym Targu.

W programie:

18.30 – dr Zbigniew Moździerz „O architekturze i budownictwie Nowego Targu” – zarys historii, wykład.
19.30 – pierwsze spotkanie z cyklu „Co kryją muzealne magazyny”, prezentacja zegara – Marek Jakub Bin – konserwator i znawca zegarów.
20.00 – rozpoczęcie gry „Zaprojektuj nowotarski Rynek”.
21.00 spektakl teatralny – Edward Linde Lubaszenko „Lęki poranne” (wejściówki do odbioru w Muzeum).
22.15 – zwiedzanie ratusza „Od piwnic…”, a dla biorących udział w grze nagroda – nocny widok z wieży ratuszowej o pełnej godzinie.
Przez cały wieczór gra „Zaprojektuj nowotarski Rynek” oraz bezpłatne zwiedzanie ekspozycji stałej.