Magia świąt Bożego Narodzenia na Podhalu

Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu
Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego w Nowym Targu
serdecznie zapraszają w okresie  9-23 grudnia na zajęcia edukacyjne „Magia świąt Bożego Narodzenia na Podhalu”.

Warsztaty pozwolą uczestnikom na poznanie ludowych tradycji oraz na twórcze spędzenie czasu. Podczas zajęć dzieci dowiedzą się o często zapomnianych obrzędach, zwyczajach i wierzeniach związanych z okresem bożonarodzeniowym na Podhalu. Pokażemy w oparciu o stałą ekspozycję, jak zdobiono dawniej sprzęty domowe oraz zabytkowe karty świąteczne.
W drugiej części zajęć dzieci będą mogły same wykonać kartę świąteczną zainspirowaną wzornictwem Podhalańskim. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci szkół podstawowych. Czas trwania zajęć ok. 60 min. Cena: w ramach biletu wstępu do Muzeum tj. 2,20 zł Miejsce: Muzeum Podhalańskie, Rynek 1 Ratusz
Prosimy o wcześniejsze telefoniczne zgłaszanie grupy. Informacje i rezerwacja: Muzeum Podhalańskie nr tel. 18 266 77 76
oraz na stronie internetowej www.muzeum.nowytarg.pl