Katarzynki - zapraszamy do współpracy

Zapraszamy do współpracy uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych

Od kilku lat  Miejski Ośrodek Kultury we współpracy z Urzędem Miasta Nowego Targu organizuje "Katarzynki", które mają przypominać postać niezrównanie pięknej, elokwentnej i mądrej patronki naszego miasta. Tradycyjnie już wydarzeniu temu  towarzyszą happeningi, konkursy, koncerty oraz liczne i różnorodne niespodzianki dla publiczności. Katarzyna Aleksandryjska, patronka Nowego Targu, jest jedną z najpopularniejszych świętych chrześcijaństwa Wschodu i Zachodu. Istniejące dokumenty i wypisy Jej dotyczące świadczą, że patronuje generalnie wszystkim zawodom mającym cokolwiek wspólnego z kołem lub nożem, jest  opiekunką adwokatów, notariuszy, literatów, mówców i drukarzy.

Święta Katarzyna patronuje także paryskiej Sorbonie, nauce, uniwersytetom, uczniom, studentom i nauczycielom, dlatego właśnie, organizując kolejne "Katarzynki" zapraszamy gorąco do współpracy szkoły ponadgimnazjalne oraz Podhalańską Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nowym Targu. Pragniemy, aby uczniowie, studenci i nauczyciele  stworzyli wizerunek Świętej Katarzyny wiążący się z typem lub charakterem własnej szkoły. Wizerunek ten może być wyrażony w dowolnej formie (np. forma plastyczna, literacka, happening, film, prezentacja multimedialna itp...).

Jesteśmy przekonani, że współtworząc  w ten sposób "Katarzynki" nie tylko  przyczynicie się do ich uatrakcyjnienia, ale także spopularyzowana zostanie wiedza o Świętej Katarzynie, która patronuje zarówno naszemu miastu jak i wszystkim szkolnym społecznościom.

Czekamy na dostarczenie do dnia 19 listopada 2010 r. projektów do sekretariatu Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu. Na autorów najciekawszych prac czekać będą liczne cenne nagrody oraz bilety na koncert znakomitej wokalistki Katarzyny Groniec i Kabaret Hrabi.