ZBRODNIA I KARA WEDŁUG HEINRICHA HOFFMANNA

Zapraszamy na spektakl teatralny pt.  ZBRODNIA I KARA WEDŁUG  HEINRICHA HOFFMANNA w wykonaniu Teatru Figur z Krakowa  w dniu 16 listopada (wtorek) o godz. 11.00 i 18.00 do dali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu. Spektakl dla dzieci od 7 roku życia oraz dorosłych. Czas trwania : 50 minut

Na godz. 11.00 zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych, a na godz. 18.00 zapraszamy osoby indywidualne. Dodatkowo przed spektaklem odbędą się warsztaty teatralne. Uwaga! Zarówno na spektakl jak i na warsztaty prowadzone są zapisy / zainteresowanym rozdamy bezpłatne wejściówki/  - tel. 18 266 32 41.

Prezentacja spektaklu jest realizowana dzięki dotacji z projektu „Teatr Polska” współfinansowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Scenariusz i reżyseria: Filip Budweil
Lalki: Agnieszka Freiberg
Muzyka: Gilbert Gabriel
Obsada: Tadeusz Dylawerski
Hubert Michalak
Agata Sroka
Kinga Wilczyńska
Dagmara Żabska
Premiera: 11 lipca 2007 r.

Opis spektaklu:

W spektaklu Zbrodnia i kara według Heinricha Hoffmanna przedstawiamy plejadę ciemnych typów spod znaku „smoczka i pieluchy”: Kasię piromankę, Michasia niejadka, Jędrka niezgułę i innych. Barwnie zarysowane postaci, groteskowe lalki i odrobina czarnego humoru uwodzą zarówno dzieci, jak  i starszą widownię. Przedstawienie zostało entuzjastycznie przyjęte przez amerykańską publiczność na Międzynarodowym Festiwalu Teatru „Revolutions”  w Albuquerque w 2008 roku.

Fragmenty recenzji:

Na sztukę warto zaprosić dziadka z wnukiem, czy rodzica z dzieckiem bo z pewnością każde z nich odnajdzie w spektaklu coś dla siebie. Dzieci zachwycą się plastyką sceny, kolorowymi postaciami i przyjemnymi (tylko z pozoru) opowieściami, które zaprezentowane są jako krótkie epizodyczne przypowieści. Dorosły w tych samych scenach odszuka przemycone przez twórców najprostsze prawdy dotyczące życia. Spektakl zrealizowany jest w rzadko obecnie spotykanej technice tintaremskiej. Z pewnością lalkowe postacie rozbawią do łez, a umiejętności aktorów wprawią w zdumienie.

Recenzja z:

Monika Kwaśniewska, Czarodzieje światła, „Didaskalia”, czerwiec 2009.

Projekt Teatr Polska - atrakcyjna oferta teatralna kierowana do środowisk pozbawionych kontaktu z twórczością teatralną. Inspiracją dla projektu były objazdy teatralne organizowane w okresie międzywojennym przez Redutę Juliusza Osterwy i Mieczysława Limanowskiego, które przybliżały mieszkańcom małych miasteczek najważniejsze osiągnięcia kultury polskiej tamtego okresu. Teatry biorące udział w projekcie "Teatr Polska" prezentują ciekawe przedstawienia szerszej publiczności i mają możliwość poznania innego typu odbiorcy. "Teatr Polska" odbywa się w okresie między czerwcem a grudniem 2010 roku i stwarza również możliwość współpracy między teatrami a ośrodkami kultury.

Projekt Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego jest koordynowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

Serdecznie zapraszamy!