AcyMailing Module

Reklama

Patroni medialni

Reklama
Reklama

Sponsorzy

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Stan zakłócenia

Fundacja Czarna Owca Pana Kota zaprasza na pokaz 30 minutowego filmu dokumentalnego „Stan zakocenia” w dniu 1 października (piątek) godz. 18.00 MOK Nowy Targ, w ramach Światowego Tygodnia Zwierząt

Film „Stan zakocenia” jest poświęcony obecności bezdomnych zwierząt, w szczególności kotów  w przestrzeni miejskiej. Według jednej z bohaterek filmu, vice-prezeski Fundacji „Zwierzęta Krakowa” prof. Anny Nehring w samym Krakowie żyje bezdomnie i cierpi kilkaset tysięcy kotów.  
Czym jest stan zakocenia? Stanem umysłu, który nie pozwala na obojętność wobec cierpienia zwierzęcia, stanem, w którym dostrzega się życie tętniące na wysokości przebiegającego kota, a czasem - stanem zakochania w kotach. Stan zakocenia to także stan nasycenia miasta koloniami bezdomnych kotów – te bowiem można spotkać wszędzie, zarówno na trawnikach jak i na ulicach, w parkach, na śmietnikach i w piwnicach.
Stan zakocenia to także stan za…grożenia dla kotów w mieście, które dla dzikich zwierząt nie jest ani naturalnym ani przyjaznym środowiskiem.
Dokument opowiada  historie osób zaangażowanych w pomaganie bezdomnym kotom. Są to:  aktywistki i aktywiści organizacji pozarządowych, karmiciele, właściciele domów tymczasowych, przedstawiciele instytucji, które są pozytywnie nastawione do zwierząt oraz osoby aktywne zawodowo którym udaje się łączyć pracę z pomocą zwierzętom. Bohaterami filmu są zarówno osoby młode, jak i starsze, kobiety i mężczyźni, różniący się statusem społecznym czy wykonywaną pracą, zainteresowaniami. Łączy ich jedno – chęć pomocy bezdomnym kotom.
Towarzyszymy z kamerą osobom karmiącym koty, zapuszczamy się wraz z nimi w nocy w najciemniejsze krakowskie zaułki, odwiedzamy aukcje bezdomnych zwierząt i domy tymczasowe, rozmawiamy z niezwykłymi osobami.   
„Stan zakocenia” jest pierwszym filmem nakręconym przez załogę Fundacji Czarna Owca Pana Kota.