AcyMailing Module

Reklama

Patroni medialni

Reklama

Sponsorzy

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Asia Town and country

Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu ma przyjemność zaprosić na spotkanie z kulturą Dalekiego Wschodu pn. „Asia Town & Country” w dniach 27 i 28 czerwca (niedziela – poniedziałek) 2010 r.

Galeria zdjęć

 

 

 

Asia Town & Country to:

  • projekcje filmowe i spotkanie z filmoznawcą Aleksandrą Sadowicz
  • prezentacja multimedialna i wykład kulturoznawczy dr Krzysztofa Strebeyko
  • wystawa i relacja filmowa podróżników – Józefa Różewicza i dr Stanisława Snopka
  • warsztat Ikebany Sogetsu prowadzony przez Wiolettę Baran z Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”
  • prezentacja multimedialna zdjęć Nobuyoshi Araki
  • nocny pokaz Taekwondo

a wszystko po to, by poświęcić kulturze Azji więcej uwagi, bowiem jej różnorodność i bogactwo warte są poznania.

Wśród osób, które zakupią karnety na filmy odbędzie się loteria publikacji książkowych dotyczących Dalekiego Wschodu.

  • książek podróżniczych i beletrystycznych, magazynów, komiksów i informatorów.

Projekcje filmowebiletowane: karnet jednodniowy (2 filmy) to koszt 10zł, a karnet dwudniowy (4 filmy) to koszt 15zł.

Osoby, które wykupią karnet na filmy mają możliwość skorzystania z warsztatu „Ikebany Sogetsu”. Ale uwaga: ilość miejsc ograniczona do 30 – konieczność zapisu w Sekretariacie MOK (tel. 18 266 32 41).

Pozostałe punkty programu wstęp bezpłatny.

Organizatorzy:
Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu
Urząd Miasta Nowego Targu

Patronat medialny:
Podhalański Portal Internetowy Podhale24.pl
Portal Konnichiwa.pl
Tygodnik Podhalański
Dziennik Polski
Radio Kraków
Nowotarska Telewizja Kablowa
portal www.a-g-f.info

Sponsorzy:
Magazyn Torii – Japonia znana i nieznana
Wydawnictwo Hanami
Wydawnictwo Japonica Polonica Fantastica
Wydawnictwo Media Rodzina
Wydawnictwo Pascal
SeriGraf Pracownia Sitodruku
Restauracja "Edo Sushi"

27 czerwca (niedziela)
16.00 – 17.30
„Zamki japońskie” – prezentacja multimedialna dr Krzysztof Strebeyko
17.40 – 19.50
film „Pożegnania”* /Japonia/, reż. Yojiro Takita
20.00 – 21.00
Czy Wschód może spotkać się z Zachodem? – wykład kulturoznawczy dr Krzysztof Strebeyko
21.10 – 22.50
film „Między słowami”* /Japonia, USA/, reż. Sofia Coppola
22.50
Nobuyoshi Araki: fotografie - pokaz multimedialny

28 czerwca (poniedziałek)
16.30 – 18.00
Warsztat „Ikebana Sogetsu – droga kwiatów” – prowadzenie Wioletta Baran Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”**
18.10 – 20.00
film „Cesarzowa”* /Chiny, Hongkong/, reż. Zhang Yimou
20.00 – 21.10
„Podróże mojego życia – Chiny” dr Stanisław Snopek –dokument podróży z komentarzem na żywo
21.20 – 22.50
film „Łuk”* /Korea Południowa, Japonia/, reż. Kim Ki- duk
22.50
Pokaz Taekwondo

Cały czas:
wystawa „W Kraju Wysokich Przełęczy oraz w Królestwie Smoka” – fotografie Józefa Różańskiego

* jednodniowy karnet na filmy 10zł; dwudniowy karnet na filmy 15zł
** uwaga: biletem wstępu jest karnet filmowy – konieczność zapisu w sekretariacie MOK, ilość miejsc 30

 

notki o gościach:

Józef Różański

Urodzony 5 marca 1948 roku, nowotarżanin, globtroter, fotograf. Podróżował po wszystkich 7 kontynentach. Odwiedził już ok. 120 krajów. Najciekawsze podróże:

  • Podróż dookoła świata (min. Australia, Tasmania, Nowa Zelandia, Polinezja Francuska, Wyspa Wielkanocna, Chile, Argentyna)
  • Podróż lądem przez Azję (Iran – Pakistan – góry Karakorum – Chiny: Kaszgar i  Xi’an – Tybet – Nepal – Indie: min Sikkim i Puri)
  • Antarktyka
  • Trekking w Ladakhu
  • Pogranicze Konga i Rwandy: w poszukiwaniu Goryli górskich

Prezentowane zdjęcia pochodzą z dwóch wypraw:

  • Bhutan z wyprawy ze stycznia – marca 2009 roku z wyprawy do Indii, Bhutanu, Bangladeszu, Sri Lanki i Maledywów
  • Ladakh z wyprawy z czerwca – lipca 2005 r. do Ladakhu i Indii.

 

Dr Stanisław Snopek

Urodzony w Zawierzbiu – małej miejscowości koło Sandomierza, w rodzinie nauczycieli wiejskich. Ale już od czasu Gimnazjum i Liceum związany z Nowym Targiem. Po ukończeniu Akademii Medycznej w Krakowie pracę zawodową rozpoczął w Szpitalu w Nowym Targu gdzie pracuje po dzień dzisiejszy. Posiada cztery specjalizacje: pierwszy i drugi stopień z chorób wewnętrznych, z medycyny społecznej i z kardiologii. Jest autorem trzech prac naukowych. Udziela się społecznie – był radnym Miejskiej Rady Narodowej, przewodniczącym Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, założycielem Towarzystwa Przyjaciół Serca zrzeszającego osoby po przebytych chorobach serca, głównie zawałach. Towarzystwo Przyjaciół Serca działa do dzisiaj mimo braku dotacji i sponsorów.

O ile medycyna jest wielką i odwzajemnioną miłością, to prawdziwą pasją życiową obdarzył turystykę. Kolejno zwiedził nasz piękny kraj, potem samochodem z nieodłącznym namiotem przemierzył całą Europę włącznie z Wielką Brytanią, by w końcu pójść na całość i odwiedzić wszystkie kontynenty. Afrykę Północną czyli Algierię z Saharą, Tunezję i Maroko samolotem i autokarem, wschodnie Stany USA od Florydy po Niagarę samolotem i samochodem, Nową Zelandię i Australię, Afrykę Południową, Zambię i Zimbabwe, Chiny i Zachodnie Stany USA, Meksyk i Hawaje samolotem i mikrobusem, i wreszcie Brazylię z Amazonią, Argentynę i Paragwaj, a także Japonię wyłącznie samolotem.

Przebieg pracy zawodowej opisał w książce „Medycyna Moja Miłość”, a przygody towarzyszące wyprawom w książce „Turystyka Moja Pasja”.

W życiu prywatnym jest wdowcem, ma syna pracownika działu sportowego Telewizji Polskiej w Warszawie, i dwoje wnucząt.

 

Krzysztof Michał STREBEYKO

nazwisko japońskie Naomiya Miharu, historyk architektury i urbanistyki, japonista; ur. 1 kwietnia 1945 w Zakopanem, syn Piotra i Wandy z Gruberskich; żonaty: Krystyna Wołyńska (inżynier); dzieci: Agata, Anna, Ewa, Jakub. Studia: Politechnika Warszawska (architektura) 1964–72, Uniwersytet Warszawski (japonistyka) 1976–78 i 1980–84, Uniwersytet Tokijski (architektura) 1978–80; doktorat z urbanistyki japońskiej 1984. Asystent, a następnie pracownik naukowo-dydaktyczny (Instytutu Podstaw Planowania, Instytutu Urbanistyki i Planowania Przestrzennego, Instytutu Podstaw Rozwoju Architektury oraz Instytutu Historii Architektury i Sztuki) Politechniki Warszawskiej 1973–90; profesor: Instytutu Anglistyki Sikoku Women’s University w Tokushima (Japonia) 1991–94, Instytutu Kultury międzynarodowej Bunka Women’s University w Tokio 1994–, Instytutu Kultury Międzynarodowej Komazowa Women’s University w Tokio 1998–. Główne kierunki badań naukowych: historia urbanistyki i architektury Dalekiego Wschodu (Chiny, Korea, Japonia) ze szczególnym uwzględnieniem tematyki japońskiej (architektura sakralna i obronna, ogrody). Autor naukowych artykułów w japońskich biuletynach akademickich i kilkunastu wystaw grafiki tradycyjnej architektury buddyjskiej oraz słownika Dictionary of Architecture and Town-planning in Three Languages: Japanese, English, Polish (Tokio 1980); współautor podręcznika Porando-do kihonbun 1000 (Tokio 1979 i 1992) oraz Handy Guide of the World Heritage, t. IV, (Tokio 1998). Członek: Stowarzyszenia Architektów Polskich 1973–91, Towarzystwa Polsko-Japońskiego (sekretarz Oddziału Warszawskiego) 1981–86, Japan Architectural Institute 1981–86, Japan Urban Planning Institute 1981–86, Japan National Committee of International Council on Monuments and Sites 1996–, The Tokyo Study Group in Comparative Urban History 1986–, European Association for Japanese Studies 1995–. Zainteresowania/hobby: tradycyjna muzyka Dalekiego Wschodu, latawce sportowe.

fragment książki „Podhalanie – słownik biograficzny” t. I, rozdz. IV, wyd. Vaudricourt - Zakopane, 2005

 

notki o sponsorach:

„Torii” – ogólnopolski magazyn poświęcony kulturze Japonii, którego najnowszy numer trafi do empików i kiosków Ruchu już w lipcu.

„Torii” to ogólnopolski magazyn poświęcony kulturze Japonii. W lipcu ukaże już szósty numer, a w nim m.in.: Teatr kabuki – od ekstatycznego tańca do regularnego dramatu, poradnik jak wyjechać do Japonii, Takashi Miike – kino na granicy załamania nerwowego oraz wiele, wiele innych. Odwiedź nas na www.torii.com.pl lub stronie wydawcy www.kirin.pl

Hanami oferuje najszerszy w naszym kraju zakres usług z dziedziny polsko-japońskich kontaktów kulturowo-ekonomicznych. Proponujemy między innymi bogatą gamę szkoleń, doradztwo specjalistyczne oraz tłumaczenia. Od 2006 roku prowadzimy również działalność wydawniczą (książki, komiksy). http://www.facebook.com/HanamiPL;  http://www.wydawnictwo.hanami.pl

Wydawnictwo JPF Japonica Polonica Fantastica

Wydawnictwo JPF to wydawca szeregu znanych mang jak choćby: Helling, Full Metal Alchemist czy Dragon Ball. Możliwość zamówień przez stronę www.jpf.com.pl.

Anime-Games-World to strona poświęcona japońskiej kulturze, w szczególności animacji oraz komiksowi, ale także muzyce i grom oraz wszystkim tym co związane z Krajem Kwitnącej Wiśni.
Istniejemy od prawie czterech lat, informujemy Was o najnowszych wydarzeniach i nowościach związanych z Japonią i w/w kategoriami, patronujemy wszelakie imprezy, konwenty, koncerty japońskich zespołów, współpracujemy z polskimi wydawnictwami i magazynami, posiadamy galerię, forum, recenzje, wszelakie artykuły i relacje... W dalszym ciągu brakuje osób, które zechciałyby tworzyć społeczność serwisu... Możliwości jest wiele...na co czekasz? Pamiętaj, że my ...robimy to z miłości...
Zapraszam, wolne stanowiska redaktorów, moderatorów forum itp
A może po prostu chciałbyś/chciałabyś się zarejestrować i brać udział w życiu strony...
Więcej info na a-g-w.info i gg 1354232

 

Media Rodzina, wydawca książek dla dzieci, młodzieży, tytułów psychologicznych, poradników i innych.
Pośród oferty wydawniczej wyróżniają się m.in. cykl Opowieści z Narnii, seria „Harry Potter”, Inteligencja emocjonalna, Bajki terapeutyczne, książki o ADHD.
Najpopularniejsze tytuły dla najmłodszych to opowiadania o Panu Kuleczce, Pettsonie i Findusie, Charliem i Loli, serię „Mądra Mysz”.
Jest tam też miejsce klasykę – baśnie Andersena, braci Grimm, chińskie i afrykańskie czy też zbiór bajek słowiańskich pt. Śpiewająca lipka.
Coraz większą rolę w ofercie wydawnictwa odgrywają książki do słuchania, czyli audiobooki.
W ostatnim czasie wśród innych tytułów ukazały się książki o świecie dalekiego Wschodu – „Żółty smok. Baśnie chińskie”, „Tybet. Tajemnica czerwonej skrzynki” oraz baśń japońska „Tatsu Taro”.

Wydawnictwo Pascal

jest liderem wśród wydawnictw turystycznych. Posiada ponad 50-procentowy udział w rynku przewodników turystycznych. Oferta wydawnictwa obejmuje przewodniki, atlasy geograficzne, książki ilustrowane i przewodniki kulinarne.

SeriGraf Pracownia Sitodruku

Wykonujemy nadruki na wielorakich podłożach o różnym składzie, grubości i strukturze. Specjalizujemy się w druku na tkaninach.

Restauracja „Edo Sushi”

Zasadą podstawową EDO jest maksymalna zgodność stosowanych technik, materiałów, ceramiki, wyglądu i smaku sushi z japońskimi pierwowzorami. Jedynymi „polskimi” produktami używanymi w EDO są: woda, sól i cukier. Bogate /ok.130 pozycji/ i dopracowane w szczegółach menu. Atmosfera wnętrza po japońsku: surowa i kameralna zarazem.  Dodatkowo organizacja przyjęć, bankietów, imprez integracyjnych, obsługa konferencji. Adres: Droga na Bystre 4A, Zakopane. Strona www.edosushi.pl.