Tydzień Oscarowy w Kinie MCK Nowy Targ

To będzie wyjątkowo różnorodny tydzień, bowiem zaprezentujemy aż 6 filmów: polski „mały-wielki” film „Piosenki o miłości”; pierwszy kinowy film o Guadalupe pt. „Cud Guadalupe” z promocyjną ceną biletu 12zł; dwie propozycje familijne dla dzieci od 9 lat „Dziki Zachód Calamity Jane” oraz „Moje życie to cyrk” do zobaczenia tylko w naszym kinie; z cyklu Kino Seniora klasyk „Młodość” w cenie 10zł; oraz z cyklu „Kino DKF” najważniejszy film sprzed dekady w Cannes „Miłość” również w cenie 10zł. Bądźcie z nami.

Szczegółowy program:

Drive My Car , reż. Ryusuke Hamaguchi, prod. Japonia 2021, 179’, od 15 lat, napisy

Mistrzowska adaptacja prozy Murakamiego w reżyserii Ryusuke Hamaguchiego, który z impetem wkroczył do grona najważniejszych twórców światowego kina. "Drive My Car", oparte na opowiadaniu ze zbioru "Mężczyźni bez kobiet", to intymna opowieść o złożonej relacji miłosnej wybitnego aktora i reżysera z kobietą, która skrywa przed nim wiele tajemnic. Hamaguchi opiera swój film na precyzyjnych dialogach i świetnie narysowanych postaciach. To historia o bezwarunkowej akceptacji bliskiej osoby oraz siebie samego i swoich niedoskonałości, jednocześnie piękna i wzruszająca oda do życia. "Drive My Car" jest wyrafinowanym, rivette’owskim z ducha kinem drogi, w którym życie odbija się w sztuce – teatrze i literaturze.

1 kwietnia (piątek)  godz.19.00

3 kwietnia (niedziela) godz.17.30

6 kwietnia (środa) godz.18.00

Najgorszy człowiek na świecie /Verdens verste menneske/, reż. Joachim Trier, prod. Norwegia 2021, 128’, od 13 lat, napisy

Julie wkrótce kończy trzydzieści lat i jest pełna życiowej energii, ale ma też pełno życiowych rozterek. Jest szczęśliwa z Akselem, utalentowanym i odnoszącym sukcesy zawodowe rysownikiem, ale ich spojrzenie na wspólną przyszłość nieco się różni. Kiedy na przypadkowej imprezie Julie poznaje Eivinda i spędza z nim całą noc, zaczyna zastanawiać się, czy ten młodszy od niej, pewny siebie i odrobinę szalony chłopak nie jest właśnie tym, czego potrzebuje w życiu.

3 kwietnia (niedziela) godz.15.00

5 kwietnia (wtorek) godz.19.30

7 kwietnia (czwartek) godz.17.00

Licorice Pizza, reż. Paul Thomas Anderson, prod. USA 2021, 133’, od 15 lat, napisy

Historia toczy się na początku lat siedemdziesiątych w dobie wolności, eklektycznej mody i rewolucyjnej muzyki. Ukazane z ogromną czułością i sentymentem do epoki, szczenięce zauroczenie dorastających w Los Angeles Alany i Gary’ego rozwija się na tle powstawania pierwszych filmowych mega produkcji w Fabryce Snów i wielkich przemian kulturowych czasu wolnej miłości.

5 kwietnia (wtorek) godz.17.00

7 kwietnia (czwartek) godz.19.30