Światowy Tydzień Zwierząt

Zapraszamy na już 12. edycję obchodów Światowego Tygodnia Zwierząt w Nowym Targu. Edycja 2018 odbędzie się w dniach 4 -11 października. Nie zabraknie Dnia Otwartego w nowotarskim Schronisku (namawiamy do przemyślanej adopcji) i nabożeństwa z udziałem zwierząt przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa już 6 października (sobota). A wcześniej w nowotarskim MOKu spotkania dla klas szkolnych z ekspertami w dniu 4 października – w tym roku będą to: Małgorzata Wesołowska – koci behawiorysta; Katarzyna Róg – Hodowla Sznaucerów Miniaturowych Czarnych „Ollivander” oraz Psi Salon „Ramis”; Barbara Wolański – hodowca psów rasy Rottweiler oraz trener psów. Tradycyjnie odbędzie się spektakl teatralny i finał akcji „Psia miska dla schroniska”.

Współpracują przy obchodach z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Nowym Targu: Urząd Miasta Nowy Targ, Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu, Schronisko w Nowym Targu, Hodowla Sznaucerów Miniaturowych Czarnych „Ollivander”, Psi Salon „Ramis”, Hodowla Rottweilerów „Valarti”.

Szczegółowy program:

4 października (czwartek) godz. 10.00–11.30

Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu, al. Tysiąclecia 37

Spotkania klas z ekspertami dla klas I – III: Małgorzata Wesołowska – koci behawiorysta; Katarzyna Róg – Hodowla Sznaucerów Miniaturowych Czarnych „Ollivander” oraz Psi Salon „Ramis”; Barbara Wolański – hodowca psów rasy Rottweiler oraz trener psów

Wstęp wolny – zapisy (ilość klas ograniczona)

6 października (sobota) godz. 9.00–15.00

Schronisko w Nowym Targu, ul. Kokoszków 101, tel. 18 4488433, www.pieski.nowytarg.pl

Dzień Otwarty Schroniska

bezpłatna adopcja psów; dodatkowe prezenty: pojemnik do sprzątania po pupilu; zapoznanie się z rytmem życia schroniska

6 października (sobota) godz. 16.45

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu, al. Tysiąclecia 39, /przy Kościele/

Nabożeństwo z udziałem zwierząt

z okazji rocznicy śmierci Św. Franciszka z Asyżu – Wielkiego Przyjaciela Zwierząt

8 października (poniedziałek) godz. 9.00

Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu, al. Tysiąclecia 37

Finał akcji „Psia miska dla schroniska”

Spektakl teatralny „C jak Cyrk” /Teatr Chrząszcz w Trzcinie/

Bilet: 5zł/osoba plus 1 miska dla psa od klasy

Dodatkowo:

Finał akcji „Psia miska dla schroniska” – zbieramy miski dla psów i karmę dla kotów!