Zimowa Bajka w Tatrach

Na kolejne spotkanie z dziecięcymi i młodzieżowymi zespołami z Litwy i Polski zapraszamy już 15 grudnia (piątek) o godz.10.00 do nowotarskiego MOKu na koncert pt.”Bożonarodzeniowe Spotkanie w Tatrach”. Tym razem wyjątkowo wystąpi także zespół dorosłych, królować będzię flamenco! A zagrają dla Państwa: Baletowe studio i Grupa tańca Flamenco "Soleá", Studio Piosenki “Septyma” oraz Wokalny Zespół “Nona”. Wstęp wolny – zapisy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ; tel.18 266 21 32.

Więcej o zespołach z Litwy:

Grupa Tańca Flamenco "Soleá", Vilnius, Litwa

Kierownik artystyczny Natalija Kovaliova

Grupa Tańca Flamenco "Soleá" istnieje już ponad 13 lat. W zespole tańczą dziewczynki, dziewczyny i kobiety. Oto, co oni o sobie mówią: „Nasz zespół to druga rodzina, tutaj tańcem zajmują się matki, córki i siostry, razem obchodzimy święta, spędzamy wolny czas. Zajmujemy się т działalnością twórczą – przygotowujemy spektakle taneczne, bierzemy udział w różnych wydarzeniach kulturalnych i w projektach telewizyjnych." Taniec Flamenco przedstawiali na scenach koncertowych  międzynarodowych festiwali, które odbywały się w Estonii, Łotwie, Rosji, Włoszech, Hiszpanii, Szwecji, a w Polsce występują już po raz drugi!

Wokalny zespół "NONA", Centrum Kultury m. Kaišiadorys, Litwa

Kier. art. Jurgita Jašauskienė

Zespół NONA powstał w 2014 roku. Członkami są ludzie różnych profesji. W zespole śpiewają uczniowie, nauczyciele, lekarze, pracownicy muzeów i kupcy. Zespół prowadzi aktywną działalność koncertową, biorąc udział w różnych regionalnych festiwalach i świętach, występuje w salach koncertowych podczas ważnych wydarzeń miejskich. Z programem koncertowym zdążyli odwiedzić międzynarodowy festiwal w Pradze. Wszytkich łączy piosenka i muzyka.