„Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu”

Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu, Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego w Nowym Targu oraz Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu zapraszają na Europejskie Dni Dziedzictwa w Nowym Targu pod hasłem „Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu”. W ramach EDD w budynku nowotarskiego ratusza będzie można nieodpłatnie zwiedzać wystawy stałe i czasowe oraz wziąć udział w interesujących prelekcjach dotyczących historii architektury i zagadnień współczesnych związanych w ochroną krajobrazu.

Od godziny 9.00 do 19.00

Zwiedzanie wystaw stałych i czasowych w Muzeum Podhalańskim im. Cz. Pajerskiego (Rynek 1)

- „Nowy Targ na przełomie XIX i XX wieku – miasto, którego już nie ma” (nowotarskie rzemiosło cechowe, wnętrze Drukarni Podhalańskiej)

- „Myśliwi i kłusownicy – dwa oblicza człowieka”