AcyMailing Module

Banner

Patroni medialni

Banner
Banner

Sponsorzy

Polecamy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Piknik Zdrowia

There are no translations available.

21 kwietnia 2016 r. (czwartek) na płycie nowotarskiego Rynku w godz. od 11:00 - do 18:00
w ramach „Pikniku Zdrowia” organizowanego już drugi rok z rzędu przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Nowym Targu, we współpracy z Urzędem Miasta
i Starostwem Powiatowym, prowadzone będą działania profilaktyczne i edukacyjne związane z tematyką Światowego Dnia Zdrowia przebiegającego w tym roku pod hasłem „Pokonaj cukrzycę”.
W ramach akcji profilaktycznej  będzie można zasięgnąć bezpłatnych porad lekarza diabetologa,  dyplomowanych dietetyków oraz podologa na temat stopy cukrzycowej. Dzięki zaangażowaniu Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej będzie można także wykonać badanie poziomu cukru we krwi, a dzięki uprzejmości II Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Targu uczestnicy akcji będą mogli otrzymać materiały edukacyjne dotyczące cukrzycy.       
Na scenie odbywać się będą występy dzieci, młodzieży i zespołów muzycznych, które uświetnią wydarzenie.

 


W związku z tematyką SDZ, w dniu 7 kwietnia 2016 r. w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nowym Targu odbyła się konferencja prasowa połączona z wykładem diabetologa nt. cukrzycy.

http://tvpodhale.info/tv/wydarzenia/Wiadomosci_57/2016___czwartek__-18600-1.html


W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym  Nr 1 w Nowym Targu zorganizowano
w tym dniu akcję profilaktyczno-edukacyjną, podczas której uczestnicy mieli okazję wysłuchać wykładów eksperckich dotyczących prewencji cukrzycy typu II:        
http://podhale24.pl/szkola/artykul/43575/8222O_cukrzycy_slow_kilka82308221_czyli__Swiatowy_Dzien_Zdrowia_w_Nowym_Targu_zorganizowany_przez_II_LO_i_ZSZ_Nr_5.html

 

 

 

 

Ewa Łapsa

Oświata Zdrowotna i Promocja Zdrowia

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna

w Nowym Targu