AcyMailing Module

Banner

Patroni medialni

Banner
Banner

Sponsorzy

Polecamy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Pejzaże nowotarskie

There are no translations available.

Zapraszamy na wernisaż malarstwa ze zbiorów Miejskiego Ośrodka Kultury. 11 marca o godz. 17.00.

Miejski Ośrodek Kultury w marcu zaprezentuje państwu wystawę pt. „NOWY TARG – pejzaże nowotarskie ze zbiorów MOK”. Ekspozycja wpisująca się w obchody Roku Jubileuszowego 670-lecia lokacji Miasta Nowego Targu. Ukazuje pejzaże i kompozycje związane z naszym miastem. Składa się na nią malarstwo olejne, akrylowe i akwarele. Są to prace z okresu od lat 80 XX wieku do dnia dzisiejszego.... Tworzyli je artyści związani z amatorską grupą plastyczną „Wizja” oraz Laboratorium Sztuki działających przy ośrodku, a także malarze biorący udział w plenerach i konkursach. Kolekcja pochodzi ze zbiorów nowotarskiego MOK-u. Serdecznie zapraszamy do zwiedzenia wystawy, na której będziemy mogli zobaczyć nasze Miasto okiem artysty dawniej i dziś. Wernisaż wystawy odbędzie się 11 marca o godzinie 17.00. [Tekst i proj. Gabriel Wolski, kurator wystawy]

autorzy obrazów:
Małgorzata Bagińska
Emil Biela


Arnold Budzyński
Stefan Dziadoń
Grażyna Gruszka
Andrzej Guttfeld
Maria Serwińska Guttfeld
Karol Kostur
Małgorzata Dudzińska - Kraskiewicz
Antoni Krzystyniak
Maciej Kudasik
Katarína Lucinkiewiczová
Marian Łopatyński
Barbara Piszczór
Józef Podkanowicz
Teresa Rosińska
Wanda Sułkońska
M. Szopiński