Józef Mroszczak -plakaty z kolekcji Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu

28 stycznia (czwartek) o godz.17.00 zapraszamy na otwarcie wystawy Józef Mroszczak -plakaty z kolekcji Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu do Ratusza, Rynek 1.

Józef Mroszczak -wybitny grafik i artysta plakatu, przedstawiciel tzw. "polskiej szkoły plakatu", twórca opracowań graficznych książek i czasopism, architekt wnętrz wystawowych, pedagog.

Urodził się w 1910 roku w Nowym Targu, zmarł w 1975 w Warszawie. W latach 1930-1934 studiował w Państwowej Szkole Sztuk Zdobniczych i Przemysłu Artystycznego w Krakowie, a następnie w latach 1934-1937 w Kunstgewerbeschule we Wiedniu. Dyplom otrzymał na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Józef Mroszczak wystawiał swoje prace m.in. w Paryżu, Mediolanie, Sztokholmie, Barcelonie, Wiedniu, Essen, Londynie, Berlinie, Caracas.