Początek października czyli kolejny Światowy Tydzień Zwierząt

Serdecznie zapraszamy na Światowy Tydzień Zwierząt 2015 w dniach 3 – 10 października, czyli cykl spotkań pokazujących zagadnienia świata zwierząt. Rozpoczniemy 3 października (sobota) o godz. 16.45 nabożeństwem z udziałem zwierząt przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu wszak to św. Franciszek jest jednym z ich patronów. Następnie zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu na spotkania z ekspertami. 6 października (wtorek) w godz. 9.00 – 12.00 klasy szkolne (zapraszamy do zgłoszeń klasy I – III szkół podstawowych) spotkają się z: Dominiką Hamrol i Małgorzatą Wesołowską z Fundacji „Zmieńmy Świat” Oddział Nowy Targ; Dariuszem Babiakiem z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu; Małgorzatą Kot z Tatrzańskiego Parku Narodowego; Marią Gąsienicą z hodowli „Mały Smok”. Potem 8 października (czwartek) o godz. 18.00 wszyscy chętni spotkają się z behawiorystką zwierzęcą Małgorzatą Wesołowską podczas spotkania „Zwierzę – przyjaciel, terapeuta”. Na koniec zapraszamy do Schroniska w Nowym Targu, ul. Kokoszków 101 na Dzień Otwarty, gdzie będzie można poznać dzień z życia schroniska, spotkać się z lekarzem weterynarii Bożeną Ścirką i dokonać świadomej adopcji psiaków. Wstęp wolny na poszczególne spotkania. Bądźcie z nami i zwierzętami nie tylko w tym czasie.

3 października (sobota) godz. 16.45
Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu, al. Tysiąclecia 39, /przy Kościele/
Nabożeństwo z udziałem zwierząt
z okazji rocznicy śmierci Św. Franciszka z Asyżu – Wielkiego Przyjaciela Zwierząt

6 października (wtorek) godz. 9.00 – 12.00
Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu, al. Tysiąclecia 37
Spotkania klas z ekspertami:
Dominika Hamrol, Małgorzata Wesołowska – Fundacja „Zmieńmy Świat” Oddział Nowy Targ
Dariusz Babiak – Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu
Małgorzata Kot – Tatrzański Park Narodowy
Maria Gąsienica – hodowla „Mały Smok”

8 października (czwartek) godz. 18.00
Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu, al. Tysiąclecia 37
Spotkanie „Zwierzę – przyjaciel, terapeuta” prowadzenie Małgorzata Wesołowska, Behawiorysta zwierzęcy

10 października (sobota) godz. 8.00–16.00
Schronisko w Nowym Targu, ul. Kokoszków 101, tel. 18 4488433, www.pieski.nowytarg.pl
Dzień Otwarty Schroniska
bezpłatna adopcja psów; dodatkowe prezenty: pojemnik do sprzątania po pupilu; bezpłatne konsultacje z lekarzem weterynarii (10.00-14.00); zapoznanie się z rytmem życia schroniska

Dodatkowo:
Finał akcji „Psia miska dla schroniska” – w tym roku zbieramy miski dla psów i karmę dla kotów!
Zbiórka pieniędzy prowadzona przez Fundację „Zmieńmy Świat” Oddział Nowy Targ: Sklep zoologiczny ul. Jana III Sobieskiego 11, ZooHit - Market zoologiczny, ul. Gen. Wł. Sikorskiego 18