UBU TOUR

UBU TOUR to program Narodowego Starego Teatru w Krakowie, który w roku jubileuszy 250-lecia Teatru Publicznego w Polsce postanowił wzorem teatrów wędrujących ruszyć ze swojej siedziby ze spektaklem KRÓL UBU i zagrać go w namiocie poza Krakowem.

Przyświeca nam myśl, żeby teatr narodowy wyszedł poza swoje macierzyste sceny i zbliżył sie do ideału bycia i grania wszędzie {dla wszystkich chętnych}.

Spektakl KRÓL UBU Alfreda Jarry w reżyserii Jana Klaty {dyrektora Narodowego Starego Teatru} ze Zbigniewem W. Kaletą i Pauliną Puślednik w rolach Ubu i Ubicy, w znakomity sposób wpisuje się w nowatorską formę dramatu a poprzez zastosowanie niezwykle brawurowej formuły przenosi treść tekstu w przestrzeń poważnej i wielowątkowej debaty o polskiej transformacji po roku 1989.
KRÓL UBU Jana Klaty jest ostrą diagnozą polskich zmian i narodowych charakterów.
To spektakl, który jest lustrem stawianym każdemu z nas.
Warto w niego popatrzeć

bilety do nabycia w sekretariacie MOK 30 zł normalny 25 zł ulgowy