AcyMailing Module

Reklama

Patroni medialni

Reklama

Sponsorzy

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Małopolski Festiwal Smaku

Rozpoczęły się przygotowania do wielkiej i smakowitej podróży po Małopolsce. Ta wyprawa będzie pełna niespodzianek. Od Krakowa, przez Tarnów, Wadowice, Oświęcim, Miechów, Nowy Sącz, Nowy Targ rozciąga się trasa kulinarnych doznań. Wytyczają ją niezwykłe aromaty i tradycyjne smaki. Już niedługo wyruszamy w drogę już po raz dziewiąty! Zapraszamy na Małopolski Festiwal Smaku.

Rozsmakuj się w Małopolsce!

Galeria zdjęć

Tegoroczną podróż kulinarną rozpoczniemy w Krakowie. Władzę nad miastem przejmą krakowskie wypieki - uwielbiane precle i obwarzanki oraz chleb prądnicki, którego rozmiar i waga onieśmiela, a smak zachwyca nawet wybrednych. A to wszystko podczas 10. Jubileuszowego Święta Chleba.

 

Na trasie tej smakowitej podróży jest także Tarnów. W jego okolicach dojrzewają najsmaczniejsze śliwki. Suszone owoce to słodka niespodzianka w składzie niezliczonej ilości tradycyjnych dań. Tutejsza kuchnia obfituje w zioła i chrzan, nadające daniom intensywny smak.

Zawitamy też do Wadowic, kojarzonych z rozsławioną kilka lat temu kremówką. Warto wiedzieć, że w tych okolicach świetnie smakują też okrągłe, drożdżowe przysmaki - bugle zembrzyckie.

Oświęcim wypełnią aromaty produktów regionalnych i tradycyjnych. Wśród nich prym wiedzie królewska ryba - karp zatorski.

Z Oświęcimia przeniesiemy się do Miechowa. To właśnie tutaj dojrzewa kapusta charsznicka – podstawa regionalnych potraw.

Kolejny będzie Nowy Targ. Letnią porą warto nieco się ochłodzić, co z pewnością ułatwią pyszne lody nowotarskie. Czy ktoś zatrzymał się na Podhalu i nie spróbował tutejszych serów? Lubiany oscypek i miękka bryndza podhalańska to jedynie początek obszernego menu serowych smakołyków.

Na koniec zawitamy do Nowego Sącza, którego okolice słyną z soczystych owoców (doskonałe jabłka!) i wyśmienitych miodów.

Pełna kulinarnych atrakcji podróż zakończy się miesiąc później na krakowskim Kazimierzu. Ostatni weekend sierpnia to kulminacja smakowitych atrakcji! A to wszystko podczas wielkiego finału z udziałem najlepszych producentów z całej Małopolski.

9. Małopolski Festiwal Smaku
- 8 - 9 czerwca – Kraków, plac Wolnica
- 16 czerwca – Tarnów, Rynek
- 23 czerwca – Wadowice, Rynek
- 30 czerwca - Oświęcim, plac przy OCK
- 7 lipca - Miechów, Mały Rynek
- 14 lipca – Nowy Targ, Rynek
- 21 lipca – Nowy Sącz, Rynek
- 24-25 sierpnia – Kraków, plac Wolnica (wielki finał)

www.smak.malopolska.pl

Zgłoszenia należy składać w następujących terminach:
półfinał tarnowski – do 7 czerwca 2013 r.
półfinał wadowicki – do 14 czerwca 2013 r.
półfinał oświęcimski – do 21 czerwca 2013 r.
półfinał miechowski - do 28 czerwca 2013 r.
półfinał nowotarski – do 5 lipca 2013 r.
półfinał nowosądecki – do 12 lipca 2013 r.
kiermasz finałowy – do 25 lipca 2013 r.

Zapraszamy producentów do udziału w Małopolskim Festiwalu Smaku i zapoznania się z Regulaminem wydarzenia.