MOK
 polecamy

Zapraszamy na spotkanie z panem Wincentym Galicą
data: 22.04.2008 / autor: Bernadeta Bal / czytano: 1388
0Czy pamiętasz... "tamte lata małych nadziei"? Tak postawionym pytaniem pragniemy nawiązać do lat okupacji hitlerowskiej kiedy to swastyka była znakiem zagłady dla nas Polaków.
Choć upłynęło od tego czasu wiele lat, nie wolno nam zapominać o bohaterstwie Rodaków ani o bestialstwie niemieckim.

Aby ta pamięć pozostawała trwała i żywa organizujemy w dniu 22 kwietnia 2008 roku o godz. 17:30 w sali nr 44 Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu spotkanie z panem Wincentym Galicą, który jako świadek tamtych dni opowie nam o tajemnicach piwnic w siedzibie gestapowskiej "Palace" oraz o powiązaniach oprawców tej kaźni z więzieniem nowotarskim.
Nasze patriotyczne uczucia względem bohaterów Podhala oraz naszej wojennej historii zamanifestujemy okolicznościowymi wierszami i żołnierskimi pieśniami.

Maria Giłka
Miejski Ośrodek Kultury