AcyMailing Module

Banner
Banner

Patroni medialni

Banner
Banner

Sponsorzy

Polecamy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Archiwum 2011

There are no translations available.

 

Nowotarski Dzień Wolontariusza 2011 mała reminiscencja

Z jednej strony coraz częściej słyszymy o wolontariacie i o wolontariuszach, ale z drugiej dalej nie jedna osoba pyta, co to jest ten wolontariat, kim są ci wolontariusze. I można by tu przywoływać kolejne oficjalne definicje... My jednak postanowiliśmy postawić na praktykę i zorganizować już po raz piąty Nowotarski Dzień Wolontariusza, by w praktyce przekonać się co to jest i dlaczego to ważna sprawa. Dla tych, którzy nie byli na Finale 2011 w dniu 5 grudnia krótka relacja…

Rozpoczęliśmy już o 10.30 wolontariacką grą miejską, gdzie wybrane organizacje przygotowały w przestrzeni miasta własne punkty z aktywnymi prezentacjami własnej działalności, swojej codzienności oraz krótkimi zadaniami dla 4 osobowych grup uczniów szkół średnich oraz gimnazjów, którzy przemierzali trasę. Kogo mogliśmy poznać na trasie? Artystyczno-Społeczno-Kulturalne Stowarzyszenie Lokomotywa z Rabki-Zdroju; Fundację im. Adama Worwy z Nowego Targu; Fundację Maltańska Służba Medyczna Oddział Nowy Targ; Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział Nowy Targ; Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Psychiatrii na Podhalu „Powroty” z Nowego Targu; Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. Jana Bednarskiego pw. Św. Stanisława Kostki z Nowego Targu; Towarzystwo Przyjaciół Dziecięcego Zespołu „Mali Śwarni” z Nowego Targu; Uniwersytet Trzeciego Wieku w Nowym Targu; Wolontariat młodzieżowy „Zobaczyć Świat” Szkoła Podstawowa Specjalna i Gimnazjum dla Dzieci Niewidomych z Rabki-Zdroju.

Podziękowania dla nauczycieli oraz uczniów ze szkół, które włączyły się w grę i przemierzały dłuuugą (ale nie nudną!) jak się okazało trasę: Zespół Szkół nr 1 im. Wł. Orkana w Nowym Targu, Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Skrzypnem, Zespół Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu; Gimnazjum w Jabłonce im. Ks. Inf. Ferdynanda Machała; Gimnazjum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Nowym Targu, Liceum Ogólnokształcące i Gimnazjum Św. Rodziny w Rabce-Zdroju.

Szczególnie dziękujemy Stowarzyszeniu Rabkon, które przygotowało grę oraz dzielnie obsługiwało całą trasę oraz firmie Zbigniewa Steskala za smaczną zupę dla uczestników gry.

Popołudniu organizacje prezentowały się w holu Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu na aktywnych stoiskach, gdzie można było porozmawiać z przedstawicielami i wolontariuszami, poznać sprzęt używany w działalności i dowiedzieć się jak to działa, oglądnąć małe arcydzieła plastyczne, prace i nie tylko, posłuchać muzyki i skosztować specjałów, zobaczyć przygotowane prezentacje. A prezentowały się następujące organizacje: Stowarzyszenie Ochrony i Promocji Zdrowia im. Dr Edmunda Wojtyły w Rabce-Zdroju; Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. Jana Bednarskiego pw. Św. Stanisława Kostki i Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział Nowy Targ; Wolontariat młodzieżowy „Zobaczyć Świat” Szkoła Podstawowa Specjalna i Gimnazjum dla Dzieci Niewidomych w Rabce-Zdroju; Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Psychiatrii na Podhalu „Powroty”; Fundacja Maltańska Służba Medyczna Oddział Nowy Targ; Towarzystwo Przyjaciół Dziecięcego Zespołu „Mali Śwarni”; Fundacja im. Adama Worwy; Artystyczno-Społeczno-Kulturalne Stowarzyszenie Lokomotywa; Szkoła Walki „YAMABUSHI”.

Otworzyliśmy także wystawę „Wolontariat – a jednak się kręci 2011” prezentującą działalność wybranych organizacji. Wystawa jeszcze przez miesiąc w holu MOK. Warto podejść i zobaczyć jak różnorodne to działania, jak wiele ich jest i że…warto dołączyć do tych organizacji. A zobaczyć możemy w fotograficznym skrócie działalność: Artystyczno-Społeczno-Kulturalne Stowarzyszenia Lokomotywa; Fundacji im. Adama Worwy; Fundacji Maltańska Służba Medyczna Oddział Nowy Targ; Towarzystwa Przyjaciół Dziecięcego Zespołu „Mali Śwarni”; Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Nowym Targu; Wolontariatu młodzieżowego „Zobaczyć Świat” Szkoła Podstawowa Specjalna i Gimnazjum dla Dzieci Niewidomych w Rabce-Zdroju; Szkolnego Koło Wolontariatu działającego przy Zespole Szkół Nr 1 im. Wł. Orkana w Nowym Targu.

Głównym punktem Nowotarskiego Dnia Wolontariusza 2011 były rozstrzygnięcia poszczególnych konkursów i plebiscytu. I tak:

 • Laureatem plebiscytu „Aktywny 2011” na wolontariusza roku w mieście Nowy Targ i powiecie nowotarskim zostali państwo Maria i Józef Staszel.
  To małżonkowie, którzy swoje wspólne życie związali ze stolicą Podhala i poświęcili się wspólnej pasji – krzewieniu kultury regionalnej. Instruktorzy znanych zespołów regionalnych w 1983 roku założyli przy Cechu Rzemiosł Różnych dziecięcy zespół regionalny „Mali Śwarni”. I pomimo trudności i upływu wielu lat dalej prowadzą i napędzają zespół. Maria Staszel – zawodowo postanowiła służyć ludziom, a niejednokrotnie dane jej było oglądać cud narodzin. Aktywny działacz Związku Podhalan, Honorowy członek Związku Podhalan i Prezes Nowotarskiego Oddziału Związku Podhalan. Józef Staszel – z zawodu pedagog, inicjator wychowania regionalnego w szkołach, aktywny działacz Związku Podhalan, Prezes Nowotarskiego Oddziału Związku Podhalan, przez dwie kadencje pełniący funkcję  prezesa Zarządu Głównego Związku Podhalan, noszący tytuł Honorowego Prezesa Związku Podhalan. Znany lutnik, członek  Związku Polskich Artystów Lutników w Warszawie.
 • Laureatem konkursu „Nowotarski Dobroczyńca 2011” na przedsiębiorcę, przedsiębiorstwo wspierające organizacje została firma Wojas S.A., ul. Ludźmierska 29, 34-400 Nowy Targ.
  Początek firmy sięga 1990 roku. Dziś to jeden z największych i najbardziej cenionych polskich producentów obuwia, zatrudniający w całej Polsce prawie 1000 osób, dysponujący siecią 120 salonów firmowych i produkujący co roku setki tysięcy par obuwia. Prezes Wiesław Wojas.
 • Laureatem konkursu plastycznego „TAK, wolontariat!” na plakat promujący wolontariat została Marcelina Kopeć z klasy II Gimnazjum Nr 4 w Gronkowie
  Dziękujemy wszystkim szkołom i instytucjom
  z których dostaliśmy zgłoszenia do tego konkursu: Gimnazjum w Łapszach Niżnych, Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Szczawnicy – Jabłonce; Gimnazjum nr 1 w Tylmanowej; Gimnazjum nr 4 w Gronkowie, I LO im. Eugeniusza Romera w Rabce Zdrój, Gimnazjum Specjalne z Zakopanego, Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Spytkowicach.

Dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Nowym Targu za ufundowania statuetek oraz nagród.

Na koniec dnia wolontariusze i nie tylko świętowali w Pubie Plama na Afterparty...

Podziękowania dla wspierających nas: Urzędu Miasta Nowy Targ, Starostwa Powiatowego w Nowym Targu, Centrum Wolontariatu w Krakowie, Dziennika Polskiego, Tygodnika Podhalańskiego, portalu podhale24.pl, Nowotarskiej Telewizji Kablowej, portalu goral.info.pl.

Wszystkim Laureatom serdecznie gratulujemy! Wolontariuszom życzymy wszystkiego dobrego. Tym chcącym zostać w najbliższym roku wolontariuszami życzymy samozaparcia – może nie będzie łatwo, ale na pewno będzie warto! Oczywiście zapraszamy do udziału w konkursach i plebiscycie za rok. I pamiętajcie: symboliczne święto wolontariuszy to 5 grudnia, ale tak naprawdę trwa ono cały rok, bo wolontariuszem jest się na co dzień.

 

Wstęp

Szanowni Państwo

Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu organizuje po raz kolejny w naszym regionie Nowotarski Dzień Wolontariusza 2011 w dniu 5 grudnia (poniedziałek) 2011. W tym roku wpisujemy się w obchody Europejskiego Roku Wolontariatu 2011.

Głównym punktem obchodów pozostaje plebiscyt ”Aktywny 2011”. Plebiscyt ma charakter otwarty - zachęcamy organizacje pozarządowe, placówki, instytucje, grupy samopomocowe, czy osoby prywatne, jak i samych wolontariuszy do zgłaszania swoich kandydatur (osób indywidualnych bądź grup wolontariuszy).
UWAGA: przygotujemy krótkie filmy prezentujące finalistów plebiscytu oraz przeprowadzimy akcję promującą finalistów w mediach. Sądzimy, iż warto wspierać, dowartościować i podziękować za działalność wolontariuszom.

Zapraszamy także do zgłaszania kandydatur przedsiębiorców, przedsiębiorstw prywatnych i państwowych (firmy, spółki, prywatne i publiczne zakłady) w ramach konkursu ”Nowotarski Dobroczyńca 2011”. Konkurs ma charakter otwarty i adresowany jest do wszystkich korzystających z pomocy (pomoc merytoryczna, rzeczowa, finansowa, świadczenie usług itp.) przedsiębiorców i przedsiębiorstw z terenu miasta i powiatu nowotarskiego. Jeśli Państwa organizacje otrzymują takie wsparcie, to jest to wyjątkowa okazja do podziękowania.

„Odbędzie się również konkursu dla uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych „TAK, wolontariat!” na plakat promujący wolontariat. Format plakatu A3 lub większy. Tylko w tym konkursie zgłoszenia wyjątkowo do 28 października 2011. Atrakcyjne nagrody czekają!

Przygotujemy także wystawę fotograficzną „Wolontariat – a jednak się kręci 2011”. Będzie to wyjątkowa szansa pokazania działalności swojej organizacji  w artystycznym wydaniu. Zapewniamy Państwu przestrzeń wystawową i 2-3 antyramy wielkości 100x70cm do wypełnienia zdjęciami przedstawiającymi działalność własnej organizacji. UWAGA: Liczba zaprezentowanych w ten sposób organizacji jest ograniczona – prosimy nie zwlekać ze zgłoszeniem. Otwarcie wystawy 5 grudnia.

Zupełną nowością będzie gra miejska oparta o stoiska organizacji pozarządowych rozlokowane na terenie miasta Nowego Targu (w budynkach). Czekamy na zgłoszenia organizacji gotowych przygotować własne stoiska jako kolejne punkty gry.  Do przejścia gry zaprosimy zespoły młodzieżowe z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Tradycyjnie oferujemy także możliwość przygotowania stoiska własnej organizacji w holu Miejskiego Ośrodka Kultury podczas obchodów Finału NDW 2011 w dniu 5 grudnia 2011 roku. Liczymy na aktywne formy prezentacji, pokazy itp. Niemniej forma stoiska będzie zależała od Państwa decyzji. Liczba stoisk jest ograniczona.

Prosimy o wypełnienie odpowiednich rubryk załączonego arkuszu (2 strony) i przesłanie na adres:

 • pocztowy: Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu, Al. Tysiąclecia 37, 34-400 Nowy Targ
 • e-mail: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it
 • lub dostarczyć osobiście do Sekretariatu Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu.

Termin nieprzekraczalny przesłania wypełnionych arkuszy mija 14 października 2011.

UWAGA: Wersja elektroniczna arkuszy zgłoszeniowych oraz regulaminów jest dostępna na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Kultury www.mok.nowytarg.pl w zakładce Działalność - „Nowotarski Dzień Wolontariusza 2011”.

 

 

Plebiscyt "Aktywny 2011"

Regulamin

 1. Organizatorem plebiscytu „Aktywny 2011” jest Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu.
 2. Plebiscyt ma na celu :
  • wskazanie, przedstawienie i uhonorowanie osób, które zdecydowały się na działalność wolontaryjną;
  • stworzenie możliwości zaprezentowania społeczności lokalnej pozytywnego wizerunku wolontariuszy, akcji wolontaryjnych, podzielenia się swoimi refleksjami na ich temat;
  • promocję działań wolontaryjnych.
 3. Plebiscyt ma charakter otwarty – zachęcamy organizacje pozarządowe, placówki, instytucje, grupy samopomocowe, czy osoby prywatne, jak i samych wolontariuszy do zgłaszania swoich kandydatur wolontariuszy (osób indywidualnych lub grup wolontariuszy) z terenu miasta Nowego Targu oraz powiatu nowotarskiego.
 4. W sytuacji zgłoszeń dokonywanych przez samych wolontariuszy konieczne jest potwierdzenie faktu działalności wolontariusza przez organizację lub innym podmiot.
 5. Każdy z podmiotów może zgłosić jednego kandydata lub jedną grupę.
 6. Zgłoszeń do plebiscytu dokonywać należy na przygotowanym arkuszu oraz dodatkowo dołączyć opis działalności zgłaszanej osoby lub grupy (wydruk lub plik). Opis taki nie powinien przekraczać 2 stron A4.
 7. Zgłoszenia należy dostarczyć na adres:
  • pocztowy: Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu, Al. Tysiąclecia 37, 34-400 Nowy Targ + dopisek „Aktywny 2011”
  • e-mailowy: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it
  • lub dostarczyć osobiście do Sekretariatu Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu.
 8. Ostateczny termin zgłoszeń kandydatów upływa z dniem 14 października 2011 r.
 9. Zgłoszone kandydatury Aktywnych oceni powołane Jury oraz wskaże finalistów plebiscytu „Aktywny 2011” (przewidujemy 5 osób i/ ub grup).
 10. Przygotujemy krótkie filmy przedstawiające finalistów plebiscytu, a także zapewnimy ich promocję poprzez patronów medialnych oraz strony internetowe.
 11. W listopadzie odbędzie się głosowanie na finalistów za pomocą kuponów drukowanych na łamach patronów medialnych. Wypełniony kupon należy wysłać listownie (na adres Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu, Al. Tysiąclecia 37, 34-400 Nowy Targ; z dopiskiem ”Aktywny 2011”) lub złożyć osobiście (skrzynka konkursowa w Sekretariacie MOKu). Nagrodzona zostanie osoba lub grupa, która otrzyma największe społeczne poparcie, a zatem zdobędzie największą ilość głosów. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do dodatkowej specjalnej nagrody.
 12. Wszyscy zgłoszeni oraz finaliści zostaną zaproszeni na uroczystość finału Nowotarskiego Dnia Wolontariusza 2011 w dniu 5 grudnia 2011 roku. Tam też nastąpi oficjalne ogłoszenie wyników plebiscytu „Aktywny 2011” oraz uhonorowanie finalistów i zwycięzcy.

 

Finaliści plebiscytu "Aktywny 2011"

 

Konkurs "Nowotarski Dobroczyńca 2011"

Regulamin

 1. Organizatorem konkursu „Nowotarski dobroczyńca 2011” jest Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu.
 2. Konkurs ma na celu:
  • wskazanie, przedstawienie i uhonorowanie przedsiębiorców, przedsiębiorstw prywatnych i państwowych wspierających organizacje pozarządowe;
  • promowanie społecznego zaangażowania przedsiębiorców i ich odpowiedzialności publicznej;
  • informowanie o społecznych akcjach, programach podejmowanych wspólnie przez przedsiębiorców i organizacje pozarządowe.
 3. Konkurs ma charakter otwarty i adresowany jest do wszystkich korzystających z pomocy (pomoc merytoryczna, rzeczowa, finansowa, świadczenie usług itp.) przedsiębiorców i przedsiębiorstw z terenu miasta i powiatu nowotarskiego. Jeśli Państwa organizacje, podmioty otrzymują takie wsparcie, to jest to wyjątkowa okazja do podziękowania.
 4. W sytuacji zgłoszeń dokonywanych przez samych przedsiębiorców konieczne jest potwierdzenie faktu pomocy przez organizację lub inny podmiot.
 5. Każdy z podmiotów może zgłosić jednego kandydata.
 6. Zgłoszeń przedsiębiorców i przedsiębiorstw do konkursu dokonywać należy na przygotowanym arkuszu oraz dodatkowo dołączyć uzasadnienie kandydatury (opis pomocy, forma pomocy, od roku, itp.), która nie powinno przekraczać 2 stron A4, a całość dostarczyć na adres:
  • pocztowy: Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu, Al. Tysiąclecia 37, 34-400 Nowy Targ + dopisek „Nowotarski dobroczyńca 2011”
  • e-mailowy: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it
  • lub dostarczyć osobiście do Sekretariatu Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu.
 7. Ostateczny termin zgłoszeń kandydatów upływa z dniem 14 października 2011 r.
 8. Zgłoszone kandydatury Dobroczyńców oceni powołane Jury oraz wskaże laureata konkursu „Nowotarski dobroczyńca 2011”. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do dodatkowej specjalnej nagrody.
 9. Wszyscy zgłoszeni oraz laureat zostaną zaproszeni na uroczystość Nowotarskiego Dnia Wolontariusza 2011 w dniu 5 grudnia 2011 roku. Tam też nastąpi oficjalne ogłoszenie wyników konkursu „Nowotarski dobroczyńca 2011” oraz uhonorowanie laureata.

 

Konkurs plastyczny „TAK, wolontariat” na plakat promujący wolontariat

Regulamin

 1. Organizatorem konkursu plastycznego „TAK, wolontariat!” na plakat promujący wolontariat jest Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu.
 2. Konkurs ma na celu:
  • przybliżyć młodzieży ideę pomocy drugiemu człowiekowi, otwartości na innych, a tym samym ideę wolontariatu;
  • zachęcić młodzież do aktywnego włączenia się w wolontariat i akcje wolontaryjne;
  • ukazać, że każdy może wiele zaoferować swojemu otoczeniu w ramach wolontariatu, a środowisko lokalne z otwartością czeka na pierwszy krok.
 3. Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z terenu miasta Nowego Targu oraz powiatu nowotarskiego. Prosimy Państwa o przekazanie informacji o konkursie uczniom. Atrakcyjne nagrody czekają!
 4. Każdy z uczniów może zgłosić jeden plakat .
 5. W Konkursie oceniane będą wyłącznie prace plastyczne spełniające następujące kryteria:
  • wykonane indywidualnie i samodzielnie
  • wykonane dowolną techniką plastyczną (rysowanie, malowanie, wyklejanie, wydzierania, fotografia itp.)
  • sporządzone w  formacie A3 lub większym
 6. Plakat należy dostarczyć na adres:
  • pocztowy: Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu, Al. Tysiąclecia 37, 34-400 Nowy Targ + dopisek „Konkurs plastyczny”
  • e-mailowy: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it
  • lub dostarczyć osobiście do Sekretariatu Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu.
 7. Dostarczony plakat należy opatrzyć/podpisać godłem (pseudonimem) oraz dołączyć kopertę opatrzoną tymże godłem zawierającą następujące informacje: imię, nazwisko, klasę i nazwę szkoły, tel. kontaktowy, email.
 8. Ostateczny termin zgłoszeń kandydatów upływa z dniem 28 października 2011 r.
 9. Zgłoszone eseje oceni powołane Jury oraz wskaże laureata konkursu na esej.
 10. Wszyscy uczestnicy zostaną zaproszeni na uroczystość Nowotarskiego Dnia Wolontariusza 2011 w dniu 5 grudnia 2011 roku. Tam też nastąpi oficjalne ogłoszenie wyników konkursu na esej oraz uhonorowanie laureata.

 

Publikacja "Informator NGO"

 

Wystawa fotograficzna „Wolontariat – a jednak się kręci 2011”

Regulamin

 1. Organizatorem wystawy fotograficznej „Wolontariat – a jednak się kręci” jest Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu.
 2. Wystawa ma na celu:
  • wskazanie, przedstawienie i zaprezentowanie działalności organizacji pozarządowych;
  • promowanie społecznego zaangażowania wśród mieszkańców;
  • promocję organizacji pozarządowych.
 3. Uczestnictwo w wystawie charakter otwarty i adresowane jest do wszystkich organizacji pozarządowych, instytucji czy jednostek trzeciego sektora z terenu miasta Nowego Targu oraz powiatu nowotarskiego.
 4. To wyjątkowa wyjątkowa szansa pokazania działalności swojej organizacji w artystycznym wydaniu. Zapewniamy Państwu przestrzeń wystawową i 2-3 antyramy wielkości 100x70cm do wypełnienia zdjęciami przedstawiającymi działalność własnej organizacji. UWAGA: Liczba zaprezentowanych w ten sposób organizacji jest ograniczona – prosimy nie zwlekać ze zgłoszeniem. Otwarcie wystawy 5 grudnia.
 5. Zgłoszenie jest jednocześnie oświadczeniem, iż organizacja/podmiot posiada zasób zdjęć z własnej działalności do przygotowania ekspozycji.
 6. Zgłoszeń organizacji pozarządowych należy dokonać na przygotowanym arkuszu, oraz dostarczyć na adres:
  • pocztowy: Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu, Al. Tysiąclecia 37, 34-400 Nowy Targ + dopisek „Wolontariat – a jednak się kręci 2011”
  • e-mailowy: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it
  • lub dostarczyć osobiście do Sekretariatu Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu.
 7. Ostateczny termin zgłoszeń organizacji upływa z dniem 14 października 2011.
 8. Zgłoszone kandydatury organizacji pozarządowych oceni powołane Jury oraz wskaże organizacje o które zaprezentujemy na wystawie (planujemy wybrać 8 organizacji).
 9. Wszystkie zgłoszone organizacje oraz te zakwalifikowane na wystawę zostaną zaproszeni na wernisaż wystawy „Wolontariat – a jednak się kręci 2011” w dniu 5 grudnia oraz na obchody Nowotarskiego Dnia Wolontariusza 2011 w tym samy dniu.

 

Stoiska organizacji pozarządowych podczas Nowotarskiego Dnia Wolontariusza 2011

Regulamin

 1. Organizatorem stoisk organizacji pozarządowych podczas Nowotarskiego Dnia Wolontariusza 2011 jest Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu.
 2. Uczestnictwo w formie stoisk organizacji pozarządowych ma charakter otwarty i adresowane jest do wszystkich organizacji pozarządowych, instytucji czy jednostek trzeciego sektora z terenu miasta Nowego Targu oraz powiatu nowotarskiego.
 3. To wyjątkowa szansa zaprezentowania działalności swojej organizacji podczas święta wszystkich wolontariuszy w dniu 5 grudnia 2011 roku podczas Nowotarskim Dniu Wolontariusza 2011.
 4. To nic nie kosztuje (zapewniamy miejsce, ławki, krzesła, prądu etc.), a promocja organizacji gwarantowana! Liczba stoisk w miejskim Ośrodku Kultury jest ograniczona – prosimy nie zwlekać ze zgłoszeniem stoiska.
 5. Zgłoszeń stoisk organizacji pozarządowych należy dokonać na przygotowanym arkuszu, oraz dostarczyć na adres:
  • pocztowy: Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu, Al. Tysiąclecia 37, 34-400 Nowy Targ + dopisek „Stoisko 2011”
  • e-mailowy: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it
  • lub dostarczyć osobiście do Sekretariatu Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu.
 6. Ostateczny termin zgłoszeń organizacji upływa z dniem 10 listopada 2011 r.
 7. Wszystkie zgłoszone organizacje zostaną zaproszone na obchody Nowotarskiego Dnia Wolontariusza 2011 w dniu 5 grudnia 2011 roku.

 

Gra miejska podczas Nowotarskiego Dnia Wolontariusza 2011

Regulamin

 1. Organizatorem gry miejskiej podczas Nowotarskiego Dnia Wolontariusza 2011 jest Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu.
 2. Możliwość przygotowania własnego punktu na trasie gry miejskiej w ma charakter otwarty i adresowane jest do wszystkich organizacji pozarządowych, instytucji czy jednostek trzeciego sektora z terenu miasta Nowego Targu oraz powiatu nowotarskiego.
 3. To wyjątkowa szansa zaprezentowania działalności swojej organizacji podczas święta wszystkich wolontariuszy w dniu 5 grudnia 2011 roku podczas Nowotarskim Dniu Wolontariusza 2011. Trasę gry miejskiej będą przemierzać drużyny młodzieżowe z gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.
 4. Forma i sposób prezentacji organizacji w ramach gry miejskiej jest całkowicie dowolna, zależy od Państwa inwencji, pomysłowości i możliwości. Organizatorzy zastrzegają sobie jednak możliwość wyboru ok. 10 organizacji, które zostaną zaprezentowane w ramach gry.
 5. W przypadku organizacji z poza Nowego Targu, bądź tych nie dysponujących własnym lokalem, pomieszczeniem organizatorzy postarają się wskazać i udostępnić odpowiednią przestrzeń (budynek, lokal) na czas gry miejskiej w dniu 5 grudnia 2011 roku.
 6. Zgłoszeń stoisk organizacji pozarządowych należy dokonać na przygotowanym arkuszu, oraz dostarczyć na adres:
  • pocztowy: Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu, Al. Tysiąclecia 37, 34-400 Nowy Targ + dopisek „Gra miejska 2011”
  • e-mailowy: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it
  • lub dostarczyć osobiście do Sekretariatu Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu.
 7. Ostateczny termin zgłoszeń organizacji upływa z dniem 14 października 2011.
 8. Wszystkie zgłoszone organizacje zostaną zaproszone na obchody Nowotarskiego Dnia Wolontariusza 2011 w dniu 5 grudnia 2011 roku.

 

Pliki do pobrania