55 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski – 15.03.2010

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu informuje, że przystąpiło do przeprowadzenia 55. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego –  obejmując zasięgiem swego działania rejon sądecki i tarnowski.

Konkurs odbywa się w 2 kategoriach:

• młodzieży szkół ponadgimnazjalnych
  • dorosłych

i wzorem lat ubiegłych – przeprowadzony będzie w formie 4 turniejów wg następujących zasad:

A. TURNIEJ RECYTATORSKI

• repertuar obejmuje 3 utwory w całości lub fragmentach: 2 utwory poetyckie i prozę
  • uczestnik wykonuje prozę i 1 utwór poetycki; łączny czas wykonania nie może przekroczyć 10 minut.

B. TURNIEJ TEATRÓW JEDNEGO AKTORA

• obowiązuje przygotowanie spektaklu w oparciu o dowolny materiał literacki (ok.30 minut)

C. TURNIEJ POEZJI ŚPIEWANEJ

• repertuar obejmuje 3 utwory śpiewane i jeden utwór recytowany (do przeglądów wojewódzkich włącznie)
  • uczestnik wykonuje 2 utwory śpiewane i 1 recytowany; łączny czas występu nie może przekroczyć 10 minut)

D. TURNIEJ „WYWIEDZIONE ZE SŁOWA”

• repertuar jest dowolny (np. wiersz  lub jego fragment, monolog literacki, collage tekstów)
  • dowolna forma prezentacji (np. teatr jednego wiersza, łączenie słowa mówionego ze śpiewem, z dźwiękiem, ruchem, rekwizytem); czas występu nie może przekroczyć 7 minut.

Zgodnie z przyjętymi ustaleniami Konkurs w Małopolsce realizowany będzie w drodze 4-stopniowych eliminacji:
środowiskowo-miejskich

• powiatowych – przeprowadzonych w drugiej dekadzie marca 2010 roku
  • rejonowych – odbywających się w Krakowie, Nowym Sączu (10 kwietnia 2010 r.) i Tarnowie
  • oraz finału wojewódzkiego w Krakowie (w którym uczestniczyć będą laureaci wytypowani przez jury eliminacji rejonowych).
  • Laureaci finału wojewódzkiego uczestniczyć będą w finałach ogólnopolskich.

Organizatorami eliminacji powiatowych Konkursu są:

1. Miejski Ośrodek Kultury, NOWY TARG  -  Al. Tysiąclecia  37, tel. 266-32-41
    (dla powiatów: nowotarskiego i tatrzańskiego)
    Pan Stanisław Krzak
    Termin eliminacji – 15 marca 2010 roku, o godz. 9.00.
  2. Limanowski Dom Kultury, LIMANOWA  -  ul. B. Czecha  4, tel. 337-16-03
    (dla powiatu limanowskiego)
    Pani Teresa Zabramny
    Termin eliminacji –  16 marca 2010 roku, o godz. 10.00.
  3. Gorlickie Centrum Kultury, GORLICE  -  ul. Michalusa  4, tel. 353-56-95
    (dla powiatu gorlickiego)
    Pani Barbara Fugiel
    Termin eliminacji – 17 marca 2010 roku, o godz. 10.00.
  4. Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego im. W. Witosa w NAWOJOWEJ, tel. 445-70-76
    (dla powiatu nowosądeckiego ziemskiego)
    Pani Barbara Słaby
    Termin eliminacji – 18 marca 2010 roku, o godz. 9.00.
  5. Miejski Ośrodek Kultury, NOWY SĄCZ  -  Al. Wolności  23, tel. 443-89-59, 547- 47-50
    (dla powiatu nowosądeckiego – grodzkiego)
    Pan Janusz Michalik
    Termin eliminacji – 20 marca 2010 roku, o godz. 9.00.

Zgłoszenia na kartach uczestnika wraz z kopią protokołu eliminacji szkolnych należy przesłać na adres organizatora danego etapu powiatowego do dnia 5 marca 2010 roku.

Komitet organizacyjny ustalił, że do udziału w eliminacjach powiatowych, w turnieju recytatorskim zakwalifikowanych zostać może do 5 reprezentantów, natomiast we wszystkich turniejach łącznie – nie więcej niż 10 reprezentantów z jednej szkoły (obowiązuje dołączenie protokołu eliminacji szkolnych).

ELIMINACJE REJONOWE Konkursu odbędą się 10 kwietnia 2010 roku w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, ul. Długosza 3.

Jednocześnie informujemy, że przy Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu - tradycją lat poprzednich – działa AKADEMIA SŁOWA – cykl zajęć dla recytatorów, przygotowujący do udziału w Konkursie.
Wszelkich informacji dotyczących Konkursu udziela p. Krystyna Mroczkowska – Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, Dział Animacji i Dziedzictwa Kulturowego – Sekcja Animacji, ul. Długosza 3, tel. 44-82-633 /sekretariat: 44-82-610/, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Pliki do pobrania: