Organizacja wystaw w MOK - możliwości przestrzenno-sprzętowe

Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu dysponuje trzema powierzchniami wystawienniczymi:

• holem głównym (powierzchnia: 257,70 m2)
  • holem dolnym (koło szatni, powierzchnia: 110,00 m2)
  • salą wystawienniczą na I piętrze (powierzchnia: 44,80 m2)

Hol główny jest wyposażony w dodatkowe reflektorki halogenowe, oświetlające kierunkowo ściany.

Na potrzeby aranżacji wystaw możemy udostępnić poniższy sprzęt wystawienniczy:

• antyramy (60 szt., format 100 cm x 70 cm, wyposażone w system szybkiego mocowania w pionie i w poziomie)
  • gabloty archiwalne (3 szt., zamykane);
  • gablotę szklaną (wymiary: szerokość - 119 cm; głębokość - 95 cm, wysokość - 44 cm);
  • bryły-postumenty (6 szt., w kolorze jasnożółtym);
  • sztalugi (6 szt. pełnowymiarowych-stacjonarnych, 4 szt. plenerowe);
  • ekrany (18 szt., samonośne, dwustronne, w kolorze białym, o wymiarach: szerokość - 125 cm, wysokość - 215 cm);
  • szczegółowe warunki organizacji wystawy precyzuje umowa.

Zawieszki

Tytuły i terminy wystaw planowanych są dostępne w dziale "Pliki do pobrania" lub bezpośrednio po kliknięciu poniżej:

MOK

-----------------------------------------------------------

Muzeum Podhalańskie

-----------------------------------------------------------

Wystawy - archiwum

Archiwum lata 2006 - 2009

Pokaż:

Pejzaże mojego życia - Magdaleny Dąbrowskiej

Już w najbliższy piątek, 31 maja, o godz. 18.00 w głównym holu nowotarskiego MOKu powieje wakacjami, za sprawą pięknych fotografii z podróży po różnych krajach europejskich pani Magdaleny Dąbrowskiej. Podczas uroczystego otwarcia wystawy wystąpi zespół Hyrni, kierowany przez pana Macieja Warpechę, a poczęstunek zapewni Karcma u Borzanka. Wystawa będzie dostępna do połowy czerwca, w godzinach pracy ośrodka. Wstęp wolny - zapraszamy gorąco!"

Straż Pożarna w obiektywnie - wystawa fotografii

Serdecznie zapraszamy na wystawę fotografii Michała Adamowskiego pt. Straż pożarna w obiektywie. 22 maja 2019 o godz. 17.00

PRZEKRÓJ - wystawa prac Dominiki Tomczewskiej-Iskrzyckiej

W pierwszą środę po weekendzie majowym zapraszamy do głównego holu Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu na otwarcie wystawy rysunków i komiksów młodej nowotarżanki, studentki dyplomowego roku Wydziału Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Wernisaż, zaplanowany na godz. 18.00, uświetni występ zespołu regionalnego "HYRNI". Wystawa będzie dostępna do 28 maja, w godzinach otwarcia ośrodka. Wstęp wolny.

Tadeusza Baczyńskiego - Poszukiwanie architektury polskiej, jej "ducha", jej "odrębnego piękna"

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy rysunków i szkiców architektonicznych pana Tadeusza Baczyńskiego, które odbędzie się w piątek, 18 stycznia 2019 o godz. 18.00, w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu. Wystawa, pt. "Poszukiwanie architektury polskiej, jej "ducha", jej odrębnego piękna, zawierająca ponad 50 bogato ilustrowanych plansz, będzie dostępna do końca lutego 2019 w głównym holu MOK w Nowym Targu, al. Tysiąclecia 37. Wstęp wolny

Wystawa Anny Bieli pt. "Piękno"

Długi weekend majowy w piątkowy wieczór rozpoczniemy w MOK wernisażem dr. Anny Bieli z Wrocławia. W głównym holu o godz. 17.00 dokonamy otwarcia wystawy malarstwa p. Anny, pt. "Piękno". Podczas wernisażu wystąpi Piotr LUPI Lubertowicz, a poczęstunek zapewni Karcma u Borzanka. Poniżej mogą Państwo przeczytać, co o sobie i wystawie "Piękno" pisze sama Autorka.

Modelarstwo z historią w tle - II wystawa modeli redukcyjnych

Burmistrz Miasta Nowy Targ, Grupa Modelarska Nowy Targ oraz Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu zapraszają na  II Wystawę Modeli Redukcyjnych, która odbędzie się w dniach od 3 do 31 marca 2018 roku w Miejskim Ośrodku Kultury. Otwarcie wystawy 3 marca 2018/ godz. 16.0 / hol główny

41. Konkurs ATP - ogłoszenie wyników i otwarcie wystawy pokonkursowej

Jak zawsze w listopadzie zapraszamy na ogłoszenie wyników Konkursu Amatorskiej Twórczości Plastycznej i otwarcie wystawy pokonkursowej, w głównym holu Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu, w sobotę, 25 listopada 2017, o godz. 15.30. Nagrody, w dwóch kategoriach: sztuki ludowej i amatorskiej, wręczymy Zwycięzcom podczas gali na sali widowiskowej, z udziałem zespołu regionalnego"Hyrni". Poczęstunek dla gości wernisażu zapewnia "Karczma u Borzanka". Zapraszamy gorąco!

"Nikt nie idzie sam do Nieba" na Olczy

"Tak, jak zapowiadaliśmy na początku października, wystawa poświęcona św. Bratu Albertowi "Nikt nie idzie sam do Nieba", zawierająca konkursowe prace dzieci, rysunki i obrazy z pleneru Laboratorium Sztuki oraz rzeźby artystów związanych z ZSP im. A. Kenara w Zakopanem, będzie zaprezentowana na Olczy, w dolnym kościele Sanktuarium Cudownego Medalika. Wernisaż już w najbliższą środę, 15 listopada, o godz. 18.00. Wystawę, wzbogaconą o nowe prace, będzie można zwiedzać do końca roku 2017. W dniu 9 grudnia (sobota), w miejscu ekspozycji odbędzie się Konferencja Albertyńska, trwająca w godz. 10.00-15.00. Serdecznie zapraszamy!

Wernisaż wystawy „Kichanie mózgu”

Zapraszamy Państwa na wernisaż prac rysunku satyrycznego pt. „Kichanie mózgu”, który odbędzie się w holu Miejskiego Ośrodka Kultury, 26 października (czwartek) o godz. 18.30. Podczas wernisażu będziemy mogli wysłuchać krótkiego koncertu gitarzysty Macieja Gruchacza. Wstęp wolny

91 Salon Poezji pt. "Cicho Sza"

Zapraszamy po przerwie wakacyjnej na 91. Salon Poezji, który odbędzie się 24 września 2017 godz. 11.00, w sali reprezentacyjnej nowotarskiego Ratusza.

Tytuł Salonu - „Cicho sza”, wystąpią Agnieszka Rosner-Zawilińska i Edward Zawiliński.