Stwórzmy Ścianę Pamięci

Pragniemy zachęcić Państwa do czynnego udziału w projekcie „Szalom – spotkania z kulturą żydowską” w dniach 2 – 4 marca 2011 roku w Miejskim Ośrodku Kultury. Jednym z celów jakie stawiamy sobie przy podjęciu tego zadania jest próba  stworzenia wspólnej Ściany Pamięci. Dlatego prosimy Państwa o poinformowanie nas lub dostarczenie do Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu zdjęć znajomych, przyjaciół, sąsiadów, kolegów z ławki szkolnej żydowskiego pochodzenia, fragmentów listów, wspomnień, zapisków bądź innych dokumentów ukazujących współistnienie polsko-żydowskie w naszym mieście.

Udostępnione dokumenty zeskanujemy i dokładnie opiszemy/zgodnie z Państwa wiedzą/, a następnie umieścimy na specjalnie przygotowanej na tę okazję wspomnianej Ścianie Pamięci, którą będzie można oglądać w ciągu naszych spotkań z kulturą żydowską. Będzie to doskonała szansa do przypomnienia wspólnego współistnienia i być może okazja do kolejnych spotkań w przyszłości.

Kontakt i szczegóły:
Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu
Al. Tysiąclecia 37
Tel. 18 266 32 41

Ścianę Pamięci tworzymy w ramach imprezy „SZALOM” spotkania z kulturą żydowską.