Spektakl teatralny „Opowieści smutnej rzeki”

8 lutego (wtorek) godz. 11.00 – sala widowiskowa MOK wstęp wolny

Pamiętacie jeszcze Szczurka Obżartulka i zagubioną na wysypisku lalkę Zuzi? Tym razem dwójka bohaterów spotyka się ponownie – w letni dzień wybierają się na wycieczkę do lasu, by odpocząć nad rzeką.

Galeria zdjęć

Nieoczekiwanie popołudnie, które miało być słodkim lenistwem zmienia się w kolejną fascynującą przygodę, a nasi bohaterowie muszą stawić czoła po raz kolejny zbliżającej się katastrofie ekologicznej.  Poznają przy tym tajemniczą historią rzeki – która jak wiadomo, momentami spokojna  – jak zdołał zauważyć Szczurek, z każdym kolejnym słowem staje się coraz ciekawsza i porywająca – wciągająca w swoje wiry nawet najmniej zapoznanych z tematem słuchaczy.
Czy Lalka i Szczurek zdołają pomóc nowej przyjaciółce? Czy uda się ocalić świat? O tym przekonacie się oglądając kolejne ekologiczne show przygotowane przez TEATR POZYTYWKA, związane z zanieczyszczeniem wód i lasów oraz z dzikimi wysypikami. Niesamowite kostiumy, dużo piosenek, i fakt, że każdy z widzów może stać się bohaterem naszej historii sprawi, że tak ważny temat jak ochrona środowiska zostanie w łatwy i przyjemny sposób przekazany nawet najmłodszym widzom.