Akordeon na Drabinie - koncert

W dniu 17 listopada (środa) o 18.30 zapraszamy na koncert„Akordeon na Drabinie?”, czyli występ akordeonisty Tomasza Drabiny. Wstęp wolny.

Tomasz Drabina zagra muzykę francuską w stylu „musette”. Wykonawca to kompozytor, aranżer, pedagog, absolwent Akademii Muzycznej klasy akordeonu w Poznaniu, stypendysta Ministra Kultury i Sztuki. Jest twórcą grupy "Aviaccord" wykonującej etno-folk Bałkanów i Polski, autorem muzyki polsko – niemieckiego spektaklu „Szachy”, oraz muzyki do spektakli „Les Impromptus” i „Ici, la-bas” francuskiego teatru „Image Aigue”. Jest także inicjatorem zespołu „Karpatia” (X Festiwal Folkowy Polskiego Radia "Nowa Tradycja", Warszawa 2007 - nagroda „Grand Prix”; VI Festiwal Piosenki Górskiej i Folkowej, Zakopane 2007 - II nagroda; Festiwal "Mikołajki folkowe", Lublin 2005 - II nagroda) oraz  grupy “Przed Czy Po” (41 Studencki Festiwal Piosenki, Kraków 2005 - II nagroda; 42 KFPP, Opole 2005 - koncert „Debiuty”). W jego obszarze jego zainteresowań muzycznych leży paryska muzyka w stylu "musette", argentyńskie i polskie tanga, muzyka latynoamerykańska, folklor Bałkanów, Słowacji, Węgier i Polski (tu w szczególności Podhala, Spisza i Beskidów), muzyka klezmerska czy melodie filmowe.

Koncert w ramach imprezy Allez Les Bleus – spotkania z kulturą francuską.