Wojciech Batko – kształty przestrzeni - rysunki

Na otwarcie wystawy Wojciecha Batko „Kształty przestrzeni – rysunki” zapraszamy w czwartek 21 października o godz. 17.00 do Muzeum Podhalańskiego – Rynek 1 Ratusz. Wstęp wolny.

Wojciech Batko: urodzony w 1983r. w Krakowie. Absolwent Wydziału Rzeźby Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Wcześniej ukończył Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu. Swoją wiedzę zgłębiał także podczas stypendium SOCRATES-ERASMUS w Paryżu oraz podczas stypendium w ramach programu ART-ST-URBAN w Szwajcarii. Obecnie zajmuje się głównie rzeźbą, w tym rzeźbą sakralną i monumentalną w wielu materiałach: ceramice, brązie, betonie i stali. Twórczość tę charakteryzuje rozbudowany język formalny; od wnikliwego studium postaci ludzkiej po bardzo swobodne abstrakcyjne rozwiązania. Rysunkiem zajmuje się równolegle czując się w tej materii wolny i nieskrępowany. Twórczość rysunkowa stanowi syntezę wielu środków formalnych dobieranych odpowiednio w celu osiągnięcia pełni wyrazu.