Septyma – nowy sezon

Zapraszamy na nowy sezon zajęć Studia Piosenki Septyma działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu. Zajęcia odbywać się będą w poniedziałki w godz. 15.00-17.15 i soboty 10.00-12.15 w sali 12. Początek już 4 września (sobota). Dodatkowo 6 września (poniedziałek) godz. 15.00 spotkanie organizacyjne dla rodziców. Ewentualny nabór do studia zostanie ogłoszony wkrótce.

Studio Piosenki "Septyma" skupia dzieci i młodzież kochającą muzykę, pragnącą rozwijać swoje talent muzyczny poprzez systematyczne zajęcia z instruktorem. Powstało w oparciu o wieloletnie doświadczenia pedagogiczne i jest kontynuacją programu autorskiego nauczyciela muzyki Doroty Kret zapoczątkowanego w ramach Kola Wokalnego "Iskierki" działającego przy Szkole Podstawowej nr 10 oraz Gimnazjum nr 1 w Nowym Targu.

Tematyka zajęć

• podstawy właściwej emisji głosu na bazie konkretnych piosenek,
  • ogólne zasady poprawnego wykonywania utworów,
  • opracowywanie wybranych utworów z repertuaru piosenki dziecięcej i młodzieżowej w zależności od potrzeb i możliwości wykonawczych,
  • techniczne aspekty występu estradowego - praca z mikrofonem, odsłuchami
  • prezentacje dokonań artystycznych,
  • udział w konkursach i festiwalach muzycznych.