Trwa projekt „Nowotarski Dzień Wolontariusza 2010”

Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu rozpoczął w lipcu realizację projektu „Nowotarski Dzień Wolontariusza 2010”, który zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Projekt adresowany jest do: wolontariuszy, organizacji pozarządowych, przedsiębiorców wspierających organizacje pozarządowe, uczniów szkół ponadpodstawowych oraz mieszkańców miasta Nowy Targ oraz powiatu nowotarskiego.

W ramach projektu zostanie:

1) zorganizowany plebiscyt „Aktywny 2010” na wolontariusza roku w mieście Nowym Targu i powiecie nowotarskim. Przygotujemy krótki film „Oblicza wolontariatu” prezentujący finalistów plebiscytu oraz przeprowadzimy akcję promującą finalistów w mediach.
2) zorganizowany konkurs “Nowotarski dobroczyńca 2010” pozwalający na wskazanie, przedstawienie i uhonorowanie przedsiębiorców, przedsiębiorstw prywatnych i państwowych wspierających organizacje pozarządowe
3) zorganizowany konkurs na esej o tematyce wolontaryjnej dla młodzieży szkół ponadpodstawowych
4) wydana publikacja „Informator 2010. Organizacje pozarządowe z terenu miasta Nowego Targu i powiatu nowotarskiego” zawierająca aktualne dane teleadresowe oraz informacje o działalności poszczególnych organizacji pozarządowych. Przygotujemy wersję broszurową oraz wersję elektroniczną.
5) zorganizowana wystawa fotograficzna „Wolontariat – a jednak się kręci 2010” przedstawiająca codzienną działalność w organizacjach pozarządowych.
6) zorganizowany Nowotarski Dzień Wolontariusza 2010 w dniu 6 grudnia na którym ogłosimy wyniki plebiscytu „Aktywny 2010” oraz konkursów: „Nowotarski Dobroczyńca 2010” i esej dla młodzieży. Odbędzie się także promocja „Informatora 2010” oraz zewnętrznego projektu wolontaryjnego. A wszyscy będą mogli zapoznać się z działalnością wybranych organizacji poprzez praktyczne stoiska ukazujące charakter poszczególnych organizacji pozarządowych działających na terenie Miasta Nowy Targ i Powiatu Nowotarskiego.

UWAGA: 20 września mija termin zgłoszeń kandydatów do plebiscytu „Aktywny 2010”, konkursu „Nowotarski Dobroczyńca 2010”, czy zgłoszeń organizacji do „Informatora NGO” czy wystawy „Wolontariat – a jednak się kręci 2010”.

Szczegóły na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu: www.mok.nowytarg.pl

Patronat medialny nad projektem: portal podhale24.pl, Tygodnik Podhalański, Dziennik Polski, portal goral.info.pl, Nowotarska Telewizja Kablowa.

Trwa projekt „Nowotarski Dzień Wolontariusza 2010”.