Konkurs plastyczny „TAK, wolontariat” na plakat promujący wolontariat

Regulamin

1. Organizatorem konkursu plastycznego „TAK, wolontariat!” na plakat promujący wolontariat jest Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu.
  2. Konkurs ma na celu:
    - przybliżyć młodzieży ideę pomocy drugiemu człowiekowi, otwartości na innych, a tym samym ideę wolontariatu;
    - zachęcić młodzież do aktywnego włączenia się w wolontariat i akcje wolontaryjne;
    - ukazać, że każdy może wiele zaoferować swojemu otoczeniu w ramach wolontariatu, a środowisko lokalne z otwartością czeka na pierwszy krok.
  3. Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z terenu miasta Nowego Targu oraz powiatu nowotarskiego. Prosimy Państwa o przekazanie informacji o konkursie uczniom. Atrakcyjne nagrody czekają!
  4. Każdy z uczniów może zgłosić jeden plakat.
  5. W Konkursie oceniane będą wyłącznie prace plastyczne spełniające następujące kryteria:
    - wykonane indywidualnie i samodzielnie
    - wykonane dowolną techniką plastyczną (rysowanie, malowanie, wyklejanie, wydzierania, fotografia itp.)
    - sporządzone w formacie A3 lub większym
  6. Plakaty należy wysłać na adres:
    - pocztowy: Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu, Al. Tysiąclecia 37, 34-400 Nowy Targ + dopisek „Konkurs plastyczny 2013”
    - lub dostarczyć osobiście do Sekretariatu Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu.
  7. Dostarczony plakat należy opatrzyć/podpisać godłem (pseudonimem) oraz dołączyć kopertę opatrzoną tymże godłem zawierającą następujące informacje: imię i nazwisko autora, klasę i nazwą szkoły, imię i nazwisko wychowawcy, telefonem/emilem kontaktowym do autora i do szkoły.
  8. Ostateczny termin zgłoszeń kandydatów upływa z dniem 8 listopada (piątek) 2013 r.
  9. Zgłoszenie plakatu na konkurs jest jednocześnie zgodą na jego wykorzystanie jako grafiki w ramach imprezy Nowotarski Dzień Wolontariusza.
  10. Zgłoszone plakaty oceni powołane Jury oraz wskaże laureata konkursu na plakat.
  11. Wszyscy uczestnicy zostaną zaproszeni na uroczystość Nowotarskiego Dnia Wolontariusza 2013 w dniu 5 grudnia (czwartek) 2013 roku. Tam też nastąpi oficjalne ogłoszenie wyników konkursu na plakat oraz uhonorowanie laureata.