Plebiscyt „Aktywny 2013”

Regulamin

1. Organizatorem plebiscytu „Aktywny 2013” jest Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu.
  2. Plebiscyt ma na celu:
    - wskazanie, przedstawienie i uhonorowanie osób, które zdecydowały się na działalność wolontaryjną;
    - stworzenie możliwości zaprezentowania społeczności lokalnej pozytywnego wizerunku wolontariuszy, akcji wolontaryjnych, podzielenia się swoimi refleksjami na ich temat;
    - promocję działań wolontaryjnych.
  3. Plebiscyt ma charakter otwarty – zachęcamy organizacje pozarządowe, placówki, instytucje, szkoły, grupy samopomocowe, czy osoby prywatne, jak i samych wolontariuszy do zgłaszania swoich kandydatur wolontariuszy (osób indywidualnych lub grup wolontariuszy) z terenu miasta Nowego Targu oraz powiatu nowotarskiego.
  4. W sytuacji zgłoszeń dokonywanych przez samych wolontariuszy konieczne jest potwierdzenie faktu działalności wolontariusza przez organizację lub innym podmiot.
  5. Każdy z podmiotów może zgłosić jednego kandydata lub jedną grupę.
  6. Zgłoszeń do plebiscytu dokonywać należy na przygotowanym arkuszu wypełniając odpowiednią rubrykę oraz dodatkowo dołączyć opis działalności zgłaszanej osoby lub grupy (wydruk lub plik). Opis taki nie powinien przekraczać 2 stron A4.
  7. Zgłoszenia należy dostarczyć na adres:
    - pocztowy: Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu, Al. Tysiąclecia 37, 34-400 Nowy Targ + dopisek „Aktywny 2013”
    - lub dostarczyć osobiście do Sekretariatu Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu.
  8. Ostateczny termin zgłoszeń kandydatów upływa z dniem 18 października (piątek) 2013 r.
  9. Zgłoszone kandydatury Aktywnych oceni powołane Jury oraz wskaże finalistów plebiscytu „Aktywny 2013” (przewidujemy 3-5 osób i/lub grup).
  10. Przygotujemy krótkie filmy przedstawiające finalistów plebiscytu, a także zapewnimy ich promocję poprzez patronów medialnych oraz strony internetowe.
  11. W listopadzie odbędzie się głosowanie na finalistów. Nagrodzona zostanie osoba lub grupa, która otrzyma największe społeczne poparcie, a zatem zdobędzie największą ilość głosów. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do dodatkowej specjalnej nagrody.
  12. Wszyscy zgłoszeni oraz finaliści zostaną zaproszeni na uroczystość finału Nowotarskiego Dnia Wolontariusza 2013 w dniu 5 grudnia (czwartek) 2013 roku. Tam też nastąpi oficjalne ogłoszenie wyników plebiscytu „Aktywny 2013” oraz uhonorowanie finalistów i zwycięzcy.