AcyMailing Module

Banner

Patroni medialni

Banner

Sponsorzy

Polecamy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Listopadowa Kulturalna Stolica Podhala

There are no translations available.

Listopad to czas pamięci i zadumy zatem takich wydarzeń nie zabraknie w naszych polecanych wydarzeniach. Choć będą i inne. Na początek 1 listopada (piątek) w godz.8.00-18.00 i XX Kwesta Podhalańska na nowotarskim Cmentarzu Komunalnym. Podhalańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk i Burmistrz Miasta zapraszają do udziału w tegorocznej już XX. Kweście. Zebrane ofiary pozwolą na odrestaurowanie kolejnych zabytkowych nagrobków naszej nowotarskiej nekropolii. Przez blisko dwie dekady zebrano prawie 400 tyś. zł. W kwestowanie zaangażowało się około 2 tysięcy osób, a odrestaurowanych zostało 71 obiektów.

 


Z kolei Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu zaprasza w dniu 3 listopada (niedziela) o godz.17.00 do Sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej (ul. Parkowa 12) na Zaduszki bluesowo-jazzowe: Breakout Tour Piotr Nalepa z zespołem, czyli koncert poświęcony pamięci Miry Kubasińskiej i Tadeusza Nalepy. Muzyka na której wychowało się wielu melomanów w znakomitym wykonaniu. Wstęp wolny.

Wernisaż wystawy grafik poplenerowych z nowotarskiego lotniska pt. "Odloty", uczniów Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem, już 8 listopada (piątek) o godz.17.00 w Muzeum Drukarstwa w Nowym Targu (ul. Sobieskiego 4). Znakomita ogólnokształcąca szkoła sztuk pięknych i liceum plastyczne w Zakopanem z jej młodymi, zdolnymi uczniami z klas IIa i IIb pod opieką artystyczną Pani Agnieszki Rokickiej i Pani Magdaleny Wanat. Obecność obowiązkowa. Wstęp wolny.

Tegoroczne Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Nowym Targu obejmą dwa dni 10 i 11 listopada (niedziela i poniedziałek). Najpierw 10 listopada (niedziela) o godz.14.00 na Cmentarzu Komunalnym odbędzie się złożenie wiązanek na grobach Poległych w obronie Ojczyzny, a później o godz.16.00 na Sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Nowym Targu (ul. Parkowa 12) rozpocznie się uroczystość z okazji Święta Niepodległości z wystąpieniem Przewodniczącego Rady Miasta pana Grzegorza Luberdy, wręczeniem odznaczeń i medali, występem artystycznym Zespołu regionalnego „Hyrni” i Studnia Piosenki „Septyma”. Wstęp wolny. W kolejnym dniu 11 listopada (poniedziałek) początek o godz.10.30 Mszą Św. koncelebrowaną w intencji Ojczyzny z udziałem Chóru „Echo Gorczańskie” pod dyr. Piotra Augustyna w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu. Po Mszy Św. odbędzie się przemarsz delegacji, pocztów sztandarowych i mieszkańców miasta na Rynek pod Ratusz. Tam zaplanowano wystąpienie Burmistrza Miasta pana Grzegorza Watychy i złożenie wiązanek. Następnie wraz z Miejską Orkiestrą Dętą, chórami „Gorce”, „Echo Gorczańskie” i chórem Uniwersytetu Trzeciego Wieku będziemy wspólnie śpiewać pieśni patriotyczne.

Z racji na czasową przeprowadzkę Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu zapraszamy na nową inicjatywę „MOK na walizkach” – spotkania podróżnicze. Będą to cykliczne spotkania gdzie będziemy podróżować bliżej lub dalej. W listopadzie spotykamy się 14 i 28 dnia tego miesiąca (czwartki) o godz.18.00 w Ratuszu (Rynek 1). Wstęp wolny.

Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu, Szkoła Podstawowa nr 1 oraz Szkoła Podstawowa nr 11 zapraszają na Konkurs Pieśni Patriotycznych w dniu 18 listopada (poniedziałek) w godz.12.00-16.00 do Muzeum Drukarstwa w Nowym Targu (ul. Sobieskiego 4). Będzie to prawdziwie patriotyczny dzień. Wstęp wolny.

Nowy cykl spotkań dla miłośników kotów w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu. 27 listopada (środa) o godz.18.00 w Ratuszu (Rynek 1) rozpoczynamy „Kocie ABC dla początkujących”. Spotkanie 1: Co o kotach wiedzieć wypada? Poznamy ciekawostki związane z pochodzeniem i udomowieniem kota domowego, najważniejsze informacje z zakresu kociej anatomii, roli kotów w życiu człowieka. Spotkania poprowadzi Małgorzata Wesołowska, kocia behawiorystka, wykładowca PPUZ w Nowym Targu. Wstęp wolny

A skoro przeprowadzki to także Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu zaprasza 28 listopada (czwartek) o godz.17.00 do nowego miejsca, do nowej siedziby, na piętro w budynku PZU (ul. Kolejowa 23) na spotkanie autorskie z Michałem Rusinkiem, dr. hab. nauk humanistycznych UJ, literaturoznawcą, tłumaczem, autorem kilkudziesięciu książek dla dzieci i dorosłych. Wieloletnim sekretarzem Wisławy Szymborskiej, a obecnie Prezesem Fundacji Jej imienia. Wstęp wolny.