AcyMailing Module

Banner

Patroni medialni

Banner

Sponsorzy

Polecamy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Zapraszamy do zwiedzania budynku Wieży Wodnej

There are no translations available.

 

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania budynku i przygotowanych wystaw w Wieży Wodnej obok Dworca Kolejowego w Nowym Targu (ul. Kolejowa 4) w dniach: poniedziałek – środa – piątek w godz. 9.00-16.00 oraz sobota w godz. 9.00-13.00. Wstęp wolny. Najnowsza przygotowana wystawa to prace malarskie artystki plastyka Anety Tworek. Dodatkowo w obiekcie znajduje się ekspozycja poświęcona historii linii kolejowej Nowy Targ – Królewiany.

 

 

Informacja o artystce

Aneta Tworek - artysta plastyk

Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem. W 2001 uzyskała dyplom Pracowni Malarstwa w Instytucie Sztuki Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Równocześnie uzyskała dyplom na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Uprawiane dziedziny sztuki: głównie malarstwo olejne, akrylowe i akwarelowe. Od 18 lat pracuje jako nauczyciel plastyki i zajęć artystycznych. Oprócz pracy pedagogicznej maluje i organizuje własne wernisaże. Bierze udział w licznych wystawach zarówno indywidualnych, jak i zbiorowych. Wystawiała swoje prace w: Nowym Targu, Bochni, Wiśle, Rabce, Białce Tatrzańskiej, Gdyni, Tczewie, Tarnowie, Krakowie, oraz w Zakopanem.

Jak sama mówi: W mojej twórczości można spotkać małe subtelne akwarele i dużych rozmiarów kompozycje, które zapełniał skromny repertuar przedmiotów o zwykle prostych, ale zawsze ciekawych kształtach. Na płótnach każdy z przedmiotów nabiera innego, symbolicznego znaczenia. Kompozycje mają na celu podjąć dialog z widzem, przykuć chociaż na chwilę jego uwagę, sprowokować do refleksji. Jest to połączenie gry intuicji i wyobraźni także. Ze sztuką w moim życiu jest jak z matematyką, trzeba wszystko sobie tak policzyć i poustawiać w umyśle, by z sobą współgrało. Ja to umiem robić, robię to od zawsze i mam taka potrzebę, ponieważ wszelka twórczość dzisiaj jest olbrzymią przygodą, jest ona nieodzowna do funkcjonowania społeczeństwa w sposób zdrowy. Sztuka humanizuje przestrzeń naszego życia. Wszyscy jej potrzebujemy, ale nie zawsze potrafimy sobie to uświadomić! Chcę żeby sztuka nie była tylko dodatkiem, ciekawostką ale stanowiła ważną część naszego społecznego życia.

Przypominamy, że modernizacja Wieży Wodnej jest jednym z elementów realizacji projektu pn. Śladem zabytków techniki z Podhala na Liptów, współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A PL-SK 2014-2020.

Fot. archiwum nowytarg24.tv