O Canada - Spotkania z kulturą Kanady

Przedstawiamy plakat i szczegółowy program imprezy "O Canada - Spotkania z kulturą Kanady", która już w dniach 29-31 maja (środa – piątek) w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu (al. Tysiąclecia 37). Rozpoczniemy ucztą kulinarną: tarty, szarlotka kanadyjska oraz klopsy z żurawiną i zapiekanka z ziemniaków. Nie zabraknie też oczywiście pancakes z syropem klonowym. Szykujemy też prawdziwą ucztę kinową z takimi nazwiskami reżyserów jak Xavier Dolan, czy Denis Villeneuve.

W Muzeum Drukarstwa (ul. Sobieskiego 4) dzieci przygotują teczkę z Franklinem - bohaterem dziecięcych bajek (prosto z Kanady oczywiście, ale znanym także w Polsce) . Bardzo ciekawie zapowiadają się też spotkania - slajdowiska:  podróżnicze "Moja Kanada" i hokejowe „Mój kraj to nie tylko kraj, to zima, to hokej".
Na spotkania wstęp wolny, z kolei na filmy bilet 5zł.  I zgodnie z naszą tradycją "Dni..."  przed filmami rozdamy kilkadziesiąt książek od naszych Partnerów. Zapraszamy!

29 maja (środa)
18.30 Kanadyjski poczęstunek - zaprasza Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu, hol MOK
19.00 Pokaz filmu „Maudie”, prod. Kanada, Irlandia, 2016, 115’

30 maja (czwartek)