"100 lat Niepodległości...i co dalej?" w Muzeum Drukarstwa

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy filatelistycznej ze zbiorów Pana Marka Borowicza pt. "100 lat Niepodległości...i co dalej?", który odbędzie się 9 kwietnia 2019 roku (wtorek) o godzinie 17.00 w Muzeum Drukarstwa w Nowym Targu, ul. Sobieskiego 4. Zbiór znaczków pocztowych wybranych do tej wystawy uwzględnia najważniejsze wydarzenia z historii Polski. Poczta Polska poprzez filatelistykę przedstawiła dzieje i historię polskiego Narodu, nieustanną walkę o wolność. Serdecznie zachęcamy do obejrzenia tej wystawy, bo jak pisał Stanisław Staszic, w dziele pt. „Przestrogi dla Polski”: "Dla tożsamości narodowej nieodzowna jest wspólna pamięć historyczna. Znajomość historii w wolnym kraju powinna służyć nie tylko pokrzepieniu serc, ale także stać się szkołą myślenia i kształtowania postaw obywatelskich." Wystawa potrwa do końca maja 2019 roku.