Promocja „Ilustrowanego Leksykonu gwary i kultury Podhalańskiej” autorstwa prof. Józefa Kąsia

Zapraszamy na promocję „Ilustrowanego Leksykonu gwary i kultury Podhalańskiej” autorstwa prof. Józefa Kąsia zapraszamy 14 stycznia (poniedziałek) o godz.18.00 do Sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu. Prowadzenie prof. Anna Mlekodaj PPWSZ w Nowym Targu. Oprawa muzyczna Dziecięcy Zespół Góralski „Mali Śwarni”. Wstęp wolny

„Ilustrowany Leksykon gwary i kultury podhlańskiej” to naukowo opracowany, zapisany w słowie świat kultury duchowej i materialnej Podhala. Całość będzie składać się z 12 tomów. W LEKSYKONIE znajdzie się ponad 50 tys. haseł, przeszło 3 tys. zdjęć, bogata ilustracja tekstowa haseł i wiele cytatów zapisanych uproszczoną, ustandaryzowaną ortografią gwarową. Autorem leksykonu jest prof. Józef Kąś z Katedry Historii Języka i Dialektologii Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, a także Instytutu Nauk Humanistyczno Społecznych i Turystyki PPWSZ w Nowym Targu. Badacz podhalańskiej gwary i kultury. Autor kilkunastu książek i kilkudziesięciu artykułów i innych opracowań językoznawczych.