Wakacyjna Kulturalna Stolica Podhala

Tym razem w Kulturalnej Stolicy Podhala będą królować duże plenerowe imprezy…

Dzieci i młodzież zapraszamy do korzystania z „Wakacji w Mieście 2018”, czyli cyklu warsztatów, spotkań, wycieczek, pokazów filmowych i nie tylko obywających się w nowotarskim MOKu (al. Tysiąclecie 37) przez całe wakacje. Wstęp wolny (z dwoma wyjątkami_ – ale uwaga obowiązują zapisy. Szczegóły na osobnych plakatach.

Melomanów i wszystkich lubiących muzykę zapraszamy z kolei na Muzyczne Niedziele w Altanie, czyli koncerty w Altanie w Miejskim Parku (ul. Parkowa) zawsze o godz.17.00 w kolejne niedziele. Zagrają dla Państwa: 15 lipca – Wowa z Charkowa. Zespół grający miejski, słowiański folk po polsku i po rosyjsku. Ochrypły wokal, temperament sceniczny, słowiańska dusza; 22 lipca – Magda i Bogusław Ćwiertnia. Rodzinny duet tata (pianino) i córka (wokal). Muzyka popularna na wysokim poziomie we własnych autorskich aranżacjach; 29 lipca – Łukasz Rajski i Daniel Lipiec. Młodzi zdolni. Gitarzysta i wokalista grający swoje wersje popularnych utworów muzyki avant pop, soul i nie tylko; 5 sierpnia – Agnieszka Banaś. Wokalistka związana z nurtem muzyki tradycyjnej, udowadniająca, że folklor nigdy nie wychodzi z mody. W duecie z pianistą Romanem Wierciochem; 12 sierpnia –  iNTarg BLUES. Zespół w składzie: Marcin Jagła, Oskar Rapacki, Edek Wojtusiak i Tomek Zelek grający standardy bluesowe oraz kompozycje własne; 26 sierpnia – Studio Piosenki „Septyma”. Grupa dzieci i młodzieży z nowotarskiego MOKu. Laureaci licznych konkursów w Polsce i za granicą.

Nie może Państwa zabraknąć na jubileuszowym X Nowotarskim Pikniku Lotniczym, który (UWAGA!) już 7-8 lipca (sobota - niedziela) na nowotarskim Lotnisku. Organizatorzy przygotowali bardzo bogaty program - blisko 16 godzin pokazów, ponad 30 maszyn w powietrzu. Nie zabraknie Polskich Sił Powietrznych ze śmigłowcami Mi-2 i Mi-24, a w sobotę z transportowym samolotem C-295 CASA – największym samolocie w 10cio letniej historii pikniku. Szczegółowy program na osobnych plakatach – organizatorzy zapraszają w sobotę w godz.12.00-21.30, a w niedzielę 11.00-18.00. Wstęp wolny.

Lotnisko to nie tylko samoloty… Na Wielką Gonitwę Nowotarską zapraszamy 22 lipca (niedziela) oraz w kolejny weekend 28 i 29 lipca (sobota i niedziela). To będzie prawdziwe święto koniarzy z wyścigami konnymi, gonitwami kłusaków, bezpłatnymi przejażdżkami na hucułach i kucykach. Nie zabraknie konkursów z nagrodami dla dzieci. Wstęp wolny.

Po kilku letniej przerwie swoje święto w Nowym Targu znowu będą mieć fani fantastyki. Grupa Gry terenowe zaprasza 28 lipca (sobota) w godz.10.00-18.00 do nowotarskiego MOKu (al. Tysiąclecia 37) na Oscypkon, czyli nowotarski dzień fantastyki w nieco nowej odsłonie. Nie zabraknie games roomu, turniejów gier, czy wieczornego LARPa. Będzie sporo konkursów i atmosfery dla prawdziwych geeków szeroko pojętej fantastyki. Wstęp wolny.

Na największą imprezę plenerową w Nowym Targu, czyli już XVIII Jarmark Podhalański zapraszamy w dniach 17-19 sierpnia (piątek – niedziela). Centrum miasta wypełni się straganami oferującymi różne dobra. Kolorowe stoiska, dobiegające dźwięki folkowej muzyki czy zapach smakowitego jedzenia, wszechobecny gwar i ruch zbudują niepowtarzalną atmosferę jarmarku. Jest to rzadka okazja spróbowania smakowitych dań kuchni regionalnej  i zakupu oryginalnego rękodzieła,  a także poznania sztuki ludowej.  Uzupełnieniem jarmarku jest też jarmarkowa scena muzyczna. Również w tym roku zaprezentują się gwiazdy polskiej estrady oraz zespoły folklorystyczne. Rodziny zapraszamy do kameralnej Strefy rodzinnej. Wstęp wolny.